Вплив кави на ефективність ліків варіюється в залежності від особливостей кожної людини. Проте, існують певні препарати, використання яких з кавою слід утримуватися. Це може призвести або до посилення дії ліків, або навпаки, зменшити їх поглинання. Про це пише medpravda.ua.
- Ендокринні препарати
Це зазвичай таблетки або розчини, які потрібно приймати вранці натще. Лікарі рекомендують утримуватися від їжі протягом півгодини після прийому таких препаратів, щоб організм засвоїв їх належним чином.
- Препарати від остеопорозу
Вживання кави разом з кальцієм може знизити поглинання останнього, особливо при великих кількостях кави, що може призвести до підсилення гострих болей.
- Препарати від кислотного рефлюксу
Людям, схильним до кислотного рефлюксу, краще уникати кави, оскільки кофеїн у ній може збільшити кислотність. Для запобігання цьому, такі препарати слід приймати натщесерце.
- Препарати від високого кров'яного тиску
Кофеїн має дію, схожу на дію деяких препаратів для зниження артеріального тиску, що може спричинити дегідратацію організму при їх спільному застосуванні.
- Препарати для лікування дефіциту уваги
Ці препарати мають заспокійливий ефект, тоді як кава збуджує. Тому їх приймати разом не рекомендується, оскільки це може зменшити ефективність обох.
- Препарати для лікування грипу
Деякі ліки від грипу також можуть бути стимуляторами. Разом з кавою вони можуть збільшити збудженість та нервозність, що не є бажаним. Найкращим лікуванням грипу є відпочинок.
- Антибіотики та антидепресанти
Кава може впливати на ферменти печінки, які метаболізують деякі ліки, такі як антибіотики, антидепресанти та протиепілептичні препарати.
- Препарати вітаміну D
Вживання кави може знизити поглинання кальцію, тому разом з препаратами вітаміну D, що містять кальцій, воно може не бути так ефективним.