Вінниця продовжує пошук нових інвестицій для розвитку громади. Заступники міського голови Сергій Матусяк та Микола Форманюк беруть участь у Японсько-Українському форумі в Токіо, організованому Nikkei Inc. Захід триватиме з 6 до 10 лютого. Форум приурочений до відновлення економіки України і включає круглі столи та зустрічі перед міжурядовою Японсько-Українською конференцією. Представники різних структур, зокрема державних, міжнародних структур, територіальних громад, представників фондів та компаній мають можливість ознайомитись з проєктами, які Вінниця планує реалізувати за допомогою донорів, - повідомляє міська рада.
Темою форуму є співпраця між Японією та Україною, відновлення постраждалих від російської агресії громад України та розвиток В2В зв’язків.
У заходах беруть участь представники органів місцевого самоврядування українських міст, серед яких окрім Вінниці ще Запоріжжя, Львів, Житомир, Білгород-Дністровський, а також чимало представників невеликих територіальних громад, які найбільше постраждали під час війни. Окрім того, Форум відвідали Міністр економіки, торгівлі та промисловості Kazuchika Iwata, а також Надзвичайний та Повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський, представники влади міста Токіо, чимало представників великих японських компаній, а також президент організації JICA (Джайка) Akihiko Tanaka.
Заступник міського голови Микола Форманюк розповів, що міжнародні партнери сприяють створенню економічної спільноти, де мають об’єднатися зусилля як державного, так і приватного сектору у відбудові України, щоб разом напрацювати програми відбудови та розвитку співпраці.
“Цей міжнародний діалог та міжрівневий діалог є зв'язуючою ланкою: від муніципалітетів до національного рівня. Японський уряд готовий ділитися своїм передовим досвідом та новітніми технологіями, – розповів Микола Форманюк. – Така підтримка свідчить про солідарність японського народу та японського уряду, а також інших країн G7, у боротьбі за незалежність, створенні безпечного середовища та відбудови”.
Заступник міського голови Сергій Матусяк розповів про стратегічний розвиток Вінницької громади в напрямках енергоефективності, доступності, збільшення інвестиційного потенціалу та нарощення економічних потужностей. Учасникам форуму, серед яких були інвестори, представники міжнародних організацій та бізнесу, він презентував проєкти, націлені на покращення екології в межах Європейського Зеленого курсу. Йдеться про реконструкцію очисних споруд каналізації та встановлення теплових насосів, а також про проєкт будівництва системи дегазації міського полігону побутових відходів.
Сергій Матусяк закликав учасників форуму долучитися до реалізації цих проєктів та за можливості провести консультації та перемовини з даного питання.
“Наша співпраця з Японією розпочалася у 2017 році фестивалем «Дні Японії» в Україні. Тоді посольство Японії в Україні та посол Шігекі Сумі завітали до Вінниці та особисто взяли участь у висадці алеї сакур, які і сьогодні є окрасою Вінниці. Представники міста в рамках програми «Корабель молодіжних лідерів світу» взяли участь у дипломатичній місії, завдяки якій ми дізналися про проєкти агенції JICA, присвяченої будівництву інфраструктури для економічного відновлення держав, – сказав Сергій Матусяк. – Тривалий час ми напрацьовуємо партнерські відносини з іншими країнами та європейськими містами в горизонтальній площині – між муніципалітетами та громадами. Підтримка ззовні наразі дуже важлива, тож ми вдячні організаторам за запрошення та можливість представити Вінницьку міську територіальну громаду на міжнародному рівні”.
На заходах делегація з Вінниці також розповідала публіці про виклики, з якими зіштовхнулася наша громада під час повномасштабного вторгнення. Йдеться про прийом внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів країни, допомогу релокованому бізнесу, гуманітарну підтримку прифронтовим областям та містам, які зазнали окупації росіянами, а також про трагічні події, пов’язані з терористичними ракетними обстрілами, які спричинила російська федерація.
На думку директора Офісу JICA Akihiko Tanaka, подальша співпраця має базуватися на економічній реконструкції на основі позик, співпраці з Молдовою, де наразі перебуває 700 000 українських біженців – туди Японія вже передала медичну допомогу та медичне обладнання, а також довгостроковій підтримці Японії у відновленні України.Це включає в себе підтримку соціальної сфери, сільського господарства, утилізацію наземних мін, довгостроковий план щодо повернення українців в Україну.