Допомога від міста: у міській раді розповіли про соцполітику на 2023 рік

Сьогодні, 21 березня, на черговому засіданні Вінницького міськвиконкому директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова прозвітувала про хід виконання комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади» у 2023 році. Вона акцентувала на реалізації чотирьох напрямів програми, доповівши про надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій, підтримку діяльності ГО соціального спрямування, зміцнення інституту сім’ї та надання соціальних послуг жителям громади. Це відповідає пріоритету міської ради «Турбота».

У 2024 році на пріоритет «Турбота» у бюджеті громади передбачено понад 800 мільйонів гривень, а це – 27 % коштів, які не входять до захищених статтей.

«Через військову агресію з боку рф та повномасштабну війну, велику кількість ВПО, соціальний захист мешканців набув ще більшого значення. Для належного рівня реалізації соціальної політики виконавчі органи міської ради, зокрема департамент соціальної політики, послуговуються розробленою комплексною програмою. Наша мета – забезпечити належний рівень якості життя соціально вразливих категорій вінничан, сприяти їхньому гармонійному розвитку та надавати соціальну підтримку тим, хто опинився у скруті», – зазначає Валентина Войткова.

На реалізацію заходів Комплексної програми у 2023 році з бюджету ВМТГ спрямували понад 287,6 млн гривень.

Програма складається з чотирьох напрямів.

1. Надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій жителям Вінницької міської територіальної громади

У 2023 році майже трьом тисячам жителям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, надали матеріальну грошову допомогу на суму 12 млн гривень. У цьому ж році запровадили виплату щоквартальної муніципальної матеріальної допомоги, яку отримали 9 400 громадян.

Крім того, торік надавали пільги на проїзд у міському транспорті загального користування для пільгових категорій громадян. На реалізацію вказаних заходів з бюджету спрямували 166 млн грн.

«Не залишались поза увагою міської влади громадяни, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Йдеться, з-поміж іншого, і про ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Учасників ліквідації забезпечували безкоштовними ліками та торік виплатили матеріальну допомогу вдовам (вдівцям) людям, смерть яких пов’язана з катастрофою на ЧАЕС», – зазначила Валентина Войткова.

Також спрямовували кошти на грошову допомогу для оплати житлово-комунальних послуг пільговим категоріям, послуг лазень соціально незахищеним жителям й надання платних медичних послуг за пільговими тарифами в діагностичному центрі учасникам бойових дій, сім’ям полеглих військовослужбовців, ВПО та осіб з невисоким рівнем доходу.

«Одним із найголовніших завдань, яке стоїть перед департаментом соцполітики, є посилення підтримки військовослужбовців та членів їх сімей, а також сімей загиблих, безвісти зниклих за особливих обставин військових. На виконання розпорядження міського голови департамент соцполітики праює над вивченням потреб сімей Захисників та Захисниць України шляхом анкетування. Для цього члени сім'ї військовослужбовців звертаються до Прозорих офісів соцспрямування та заповнюють анкети. Ці анкети опрацьовуються та направляютьсяя до профільних департаментів, установ та організацій задля надання заявникам всебічної підтримки. Йдеться про психологічну, юридичну, медичну допомогу, послуги працевлаштування, освіти тощо», – говорить Валентина Войткова.

У 2023 році членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць надавали державні та муніципальні пільги:

  • щорічну матеріальну грошову допомогу до Дня пам'яті захисників України,
  • муніципальну пільгу на ортопедично-стоматологічні послуги,
  • грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг,
  • допомогу на поховання загиблих (померлих) внаслідок військової агресії російської федерації проти України,
  • щорічну матеріальну грошову допомогу дітям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України до Дня святого Миколая,
  • одноразову матеріальну грошову допомогу для дітей загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України, які йдуть до першого класу,
  • компенсацію за самостійне санаторно-курортне лікування.

Протягом 2023 року департамент соцполітики забезпечував також видачу продуктових наборів сім’ям військовослужбовців. Таких наборів було видано майже 8 тисяч.

«Повномасштабне вторгнення назавжди змінило життя українців. Тому ми підтримували та продовжуємо підтримувати людей з інших регіонів, які знайшли свій прихисток у нашій громаді. Вони користуються додатковими пільгами. Станом на 1 січня 2024 року на обліку перебувають 46 020 ВПО, з них 10 981 дитина», – зауважує Валентина Войткова.

2. Підтримка діяльності громадських організацій соціального спрямування

Для фінансування цього напряму з бюджету громади у 2023 році було спрямовано понад 11 млн грн. Фінансову підтримку надали 13 ГО ветеранів і осіб з інвалідністю, які здійснюють соціально спрямовану діяльність на території Вінницької міської територіальної громади. Також кошти спрямували на підтримку двох громадським організаціям ВПО.

Серед організацій, яким надали фінансову підтримку: «Полум’я надії», «Центр громадського здоров’я “Незалежність”», «Міжнародна антинаркотична асоціація, Вінниця», «Координаційний центр з питань полонених та зниклих безвісти».

3. Створення правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї, зокрема соціальної підтримки багатодітних сімей Вінницької громади

Станом на 1 січня 2024 року на обліку в Єдиному муніципальному реєстрі осіб, які мають право на пільги, доплати та послуги за рахунок коштів Вінницької громади, перебуває 1 404 багатодітних сімей, в яких виховуються 4 646 дітей.

Департамент соцполітики міськради забезпечує видачу посвідчень для батьків та дітей з багатодітних сімей. Протягом 2023 року за кошти, передбачені на надання грошової допомоги жителям Вінницької МТГ, 20 багатодітних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах або у скрутному матеріальному становищі, отримали матеріальну допомогу.

4. Надання соціальних послуг жителям Вінницької громади

Заходи, передбачені цим напрямом, здійснюють, підвідомчі департаменту комунальні заклади: Вінницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Вінницький міський центр соціальних служб та інші надавачі соціальних послуг.

Терцентр є бюджетною установою, створеною ВМР для надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання або в умовах денного перебування. До складу Терцентру входять: 2 відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування. 2 відділення організації надання адресної натуральної допомоги, Муніципальна служба надання соціальних послуг фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи та перекладу жестової мови, Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

У 2023 року фахівцями та психологами Вінницького міського центру соціальних служб надано 11 324 соціальних послуг, а саме: інформування – 4 985, консультування – 1 494, соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають в складних життєвих обставинах – 178, соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування – 85, соціальна адаптація – 30, екстренного (кризового) втручання – 380, представництва інтересів – 34, соціальної профілактики – 4 138.

Загальна кількість осіб, які отримали у Центрі соціальні послуги склала 9 287 людей.

Як зазначила Валентина Войткова, у нашій громаді є 13 прийомних сімей, в яких виховують 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 особи з їх числа, та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 6 дітей-сиріт.. Ця категорія сімей на постійній основі отримує послугу соціального супроводження.

На базі міського центру соцслужб працює також відділ «Сервісний офіс у справах ветеранів». У відділі працює 12 помічників ветеранів, які за принципом «рівний – рівному» консультують військових та членів їхніх сімей, допомагають ветеранам адаптуватися до цивільного життя. Протягом жовтня – грудня 2023 року помічники ветеранів надали 5 479 послуг, опрацювали 1 151 звернення від 949 осіб з-поміж ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України; військовослужбовців, які брали безпосередню участь у бойових діях, демобілізованих.

«Реалізація заходів комплексної програми дає змогу посилити адресність у наданні допомоги жителям громади, які її потребують, а також допомагає створити всі умови для їхньої активної участі в житті громади. Всі заходи, що передбаченні програмою, спрямовані на розвиток успішної громади, в якій важливий кожен вінничанин. Крім того, комплексна програма постійно вдосконалюється, оновлюється, ми вносимо до неї зміни з урахуванням реалій воєнного стану та соціальної ситуації в нашій громаді», – підсумовує Валентина Войткова.

Джерело: ВМР



Переглядів: 595
Поширень: 0