Сьогодні вночі ворог знову завдав масованого ракетного удару по об'єктах енергогенерації країни. Під обстрілами опинилася низка об'єктів інфраструктури по всій країні, зокрема й у Вінницькій області. Енергетики оперативно реагують на ситуацію.
Водночас і кожен громадянин може зробити свій внесок у покращення ситуації.
Отож, щоб зменшити споживання електроенергії, потрібно:
1. Замінити старі лампи розжарювання на нові енергоощадні LED-лампи
Модернізація освітлення у власній оселі дозволить зменшити споживання електроенергії приблизно у 10 разів. Окрім того, LED-лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації порівняно з лампами розжарювання.
2. Користуватися енергоощадними побутовими приладами та технікою
Загалом існує 10 класів енергоефективності побутових приладів: від найбільш економних (від А до А +++), так і найбільш енергозатратних (G). Клас «А+» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50%.
3. Залишати мінімум приладів у режимі «сон»
У цьому режимі прилади продовжують споживати електроенергію. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Окрім того, заряджати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони) потрібно стільки, скільки потрібно для повної зарядки акумулятора. Це заощадить енергію й подовжить термін роботи акумулятора. Тому, наприклад, не варто залишати телефон заряджатися на всю ніч.
4. Регулярно обслуговувати електротехніку
До прикладу, чистити електрочайник від накипу, також для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника.
Вінничан закликають дотримуватися цих правил та не створювати додаткового навантаження на енергосистему, особливо в пікові години.
«Завдяки титанічним зусиллям наших енергетиків уже відомо про відновлення електропостачання в окремих населених пунктах області. Вони й надалі робитимуть все залежне від них. Водночас маємо бути свідомі ситуації, що склалась, тож закликаємо вінничан не нехтувати правилами ощадного споживання електроенергії, адже у такий час важливо свідомо та економно використовувати електроенергію. Зі свого боку Вінницька міська рада продовжує робити все, щоб бути готовими до можливих блекаутів та надзвичайних ситуацій», – зазначає директор департаменту міського господарства ВМР Роман Фурман.
Джерело: ВМР