Вінницька СБУ викрила дружину українського військовополоненого, яка працювала на окупантів

Громадянці з Вінницької області, жінці 29 років, було повідомлено про підозру у поширенні матеріалів, що містять заклики до зміни державних меж та устрою України, виправдовування, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, й глорифікація осіб, які її здійснювали, та у здійсненні інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором (ч. ч. 1, 2 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2, ч. 6 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляє Пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Згідно з обвинуваченням, до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну підозрювана мешкала зі своїм чоловіком, який тоді був військовослужбовцем української армії, у м. Бердянську. Після окупації міста ворогом чоловік здався у російський полон та згодом, за невстановлених обставин, був звільнений без процедури обміну.

Паралельно з тим, жінка розпочала активну співпрацю з окупантами, в тому числі й інформаційну пропаганду. Вона створила телеграм-канал «Жена пленного солдата ВСУ» і схожий профіль в Instagram. Там вона почала публікувати власні звернення та матеріали російських медіа з антиукраїнськими мотивами.

"Підозрювана активно давала інтерв’ю державним телеканалам рф, у яких закликала українських військовополонених відмовлятися від власних національно-патріотичних поглядів та набувати статусу громадян рф, оскільки Україна нібито «не бажає здійснювати обмін полоненими». Жінка сприяла російським медійникам виготовляти пропагандистські відео за участі військовополонених ЗСУ, з яких формували образ агресивних бойовиків, що знищують мирне населення", - зазначають у прокуратурі.

Додатково зафіксовано співпрацю підозрюваної з т. зв. «уповноваженою з прав людини днр». Їй вона допомагала у створенні штучної картинки нібито повернення українців у квазіреспубліку.

За дані злочини передбачено до 12 років позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.



Переглядів: 840
Поширень: 0