Поліція зареєструвала злочинну діяльність двох угруповань та затримала шість осіб, які допомагали бажаючим в незаконному перетині кордону в Молдову та Румунію. Свої послуги зловмисники оцінювали сумами від 6000 до 8500 доларів США.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Вінницької області.
"28 квітня у м. Могилів-Подільський поліцейські та оперативники УСБУ затримали трьох фігурантів – двох місцевих жителів та вінничанина 36, 57 та 47 років, які намагались незаконно переправити військовозобов’язаного до республіки Молдова за 8500 доларів США. Зловмисники встигли отримати лише завдаток, другу частину грошей клієнт повинен був перерахувати під час переправлення, якому завадили поліцейські", - зазначає заступник начальника слідчого управління Євген Кронівець.
Того ж дня у Ямполі затримали ще двох осіб, які готували переправлення військовозобов'язаного через кордон за 6000 доларів США.
"Зловмисники повідомили військовозобов’язаному заздалегідь розроблений маршрут, умови та порядок дій під час переправлення через державний кордон України, а також для цих цілей приготували необхідні засоби (гідрокостюм, ласти). Вартість переправлення коштував 6000 доларів США", - йдеться у повідомленні.
Крім того, у селі Рахни-Лісові Тульчинського району затримано 50-річного вінничанина після того, як він отримав 6000 доларів США за допомогу у незаконному перетині кордону до Румунії. Чоловік самотужки знаходив "клієнтів", надавав поради та інструкції щодо перетину зони дії Чернівецького прикордонного загону поза пунктами офіційного пропуску. Додатково він забезпечував "туристів" провідниками.
У затриманого вилучили різні предмети, які свідчили про протиправну діяльність, а саме:
- мобільний телефон,
- чорнові записи,
- банківські картки,
- 6000 доларів
- 6000 євро,
- автомобіль Тоyota Venza.
"Триває розслідування кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Такий злочин карається позбавленням волі на строк до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Суд обрав усім правопорушникам запобіжний захід – тримання під вартою. Документування кримінальних правопорушень здійснювали слідчі слідчого управління ГУНП у Вінницькій області та Могилів-Подільського райвідділу поліції спільно з оперативниками УСБУ у Вінницькій області та працівниками 24-го прикордонного загону. Силову підтримку забезпечували спецпризначенці КОРД. Процесуальне керівництво – Вінницька обласна та Могилів-Подільська окружна прокуратури", - зазначають правоохоронці.