У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо альтернативного покарання за ухилення від мобілізації

Сьогодні, 17 травня, у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт №11260, який стосуватиметься покарань за ухилення від призову.

Відповідний документ з'явився на сайті Верховної Ради України.

Ініціатором проекту виступив Бурміч Анатолій. У пояснювальній записці зазначено, що метою даного законопроекту є створити наявність інших видів покарань, окрім передбаченого наразі єдиного покарання у виді позбавлення волі. 

Автори проекту пропонують замінити наявне покарання на альтернативні, зокрема: 

  • штрафи, у розмірі від 51 000 до 85 000 гривень;
  • громадські роботи на строк від 160 до 240 годин;
  • виправні роботи на строк від 1 до 2 років;
  • обмеження волі на строк від 1 до 2 років.

"Пропонується внести зміни до статті 336 «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період» КК України 3 та встановити таке покарання за передбачене цією статтею кримінальне правопорушення: штраф від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк від одного до двох років", - йдеться в тексті пояснювальної записки. 

Анатолій Бурміч також наголошує на тому, реалізація даних положень сприятиме економії та надходження додаткових коштів до державного та місцевого бюджетів.

"Прийняття законопроекту дозволить призначати засудженим за статтею 336 КК України покарання, не пов’язані з позбавленням волі, які не передбачають ізоляцію засуджених від суспільства. Це, в свою чергу, дозволить забезпечити економію бюджетних, матеріальних та людських ресурсів держави, сприятиме зниженню дефіциту кадрів на ринку праці (в період воєнного стану та після його завершення) та збереженню завдяки цьому економічної активності підприємств (в тому числі і тих підприємств, що прямо або опосередковано виробляють товари, виконують роботи, надають послуги для потреб оборони та національної безпеки України), зміцненню економіки, наповненню державного та місцевих бюджетів тощо. Це, в свою чергу, дозволить державі вивільнити додаткові ресурси на вирішення різних проблемних питань, в тому числі на вирішення питань забезпечення обороноздатності і національної безпеки України", - зазначає Бурміч.



Переглядів: 603
Поширень: 0