Горизонти свободи: все, що потрібно знати про вільні стосунки

Розпуста чи новий рівень довіри у відносинах? Саме на ці теми точаться дискусії, коли заходить мова про вільні стосунки. Причому зазвичай далеко не всі розуміють такий формат, порівнюючи його з сексом без продовження з ким завгодно. Проте така поведінка ніяк не уособлює вільні відносини. Варто розібратися, що ж вважається допустимим при цьому форматі.

Вільні стосунки – що це?

Моногамія як спосіб побудови взаємовідносин в парі підходить не всім. Але при цьому люди все ж зацікавлені в тому, аби мати постійного партнера, не обмежуючи можливостей вступати в інтим з іншими. По суті, це стосунки без зобов'язань перед своєю другою половинкою. Тобто немає ревнощів, звинувачень та образ, якщо у партнера трапиться секс на стороні.

Важливим на етапі побудови такого формату відносин – погодити його з другою половинкою. Бо в іншому випадку це буде дійсно зрадою. При цьому варто зазначити, що у вільних стосунках обидва партнери зазвичай можуть вступати в інтим на стороні, хоча це не є аксіомою. Зустрічається й такий варіант, де лише у одного є поліаморні стосунки, тоді як інший надає перевагу моногамії, але в курсі, що є і інші в їх парі.

Як не загубитися у вирі стосунків без обов'язків: правила

Щоб точно зрозуміти, що означає вільні відносини, варто розглянути принципи, за якими вони будуються:

  1. Автономність. Кожен партнер сам обирає чи підходить йому цей формат стосунків.
  2. Рівність. Жоден в парі не утискує іншого.
  3. Чесність. Тобто ніхто не приховує факту «походу наліво», не виправдовує запізнення великою кількістю роботи.
  4. Повага. Важливо, щоб це почуття було між партнерами, незалежно від того, як часто вони мають сторонні зв’язки.

Говорячи про правила вільних стосунків, варто зазначити, що такий принцип відносин треба заздалегідь обговорити. Друга половинка має або розділяти такий формат, або хоча б прийняти, щоб не виникало проблем.

Шлюб без кайданів: чи можливо це?

Вільні стосунки бувають не лише у пари, яка просто живе разом. Деякі люди хочуть практикувати такий формат і при створенні сім’ї. Чи можливі вільні стосунки між чоловіком та жінкою? Насправді так, якщо обидва партнери приймають принцип полігамності та не мають проблем з довірою і самооцінкою. Але на цьому етапі варто обумовити додаткові правила:

  • Прийняти рішення, як вести себе на публіці, чи можна залицятися до інших. В цьому випадку  слід попередити друзів та рідних.
  • Розставити пріоритети, щоб не виникало непорозумінь, коли один з пари пообіцяв батькам бути разом на сімейній вечері, а інший – поїхав на вікенд з новим коханцем.
  • Обговорити табу, типу чи приводити коханців додому, чи допустимо не ночувати вдома тощо.

Загалом, якщо жінка чи чоловік хоче вільних відносин і для партнера це прийнятно, то цей формат може бути навіть корисним. Інтим на стороні додає пікантності в інтимні стосунки пари, дозволяє зробити статеве життя більш насиченим та яскравим. А урізноманітнити його може, секс-шоп TALLA, де є багато аксесуарів та девайсів для традиційних видів сексу та експериментів.

Чим загрожує свобода у стосунках?

Гострим питанням при цьому є вірогідність того, що хтось з партнерів закохається в іншу людину. Проте таке трапляється і в парах, де панує моногамія. 

Якщо загалом про плюси та мінуси відносин без зобов’язань, то серед переваг можна відмітити:

  • відсутність контролю;
  • меншу кількість вимог від партнера;
  • насичене сексуальне життя і підвищення самооцінки.

До мінусів же відносяться:

  • ризик зараження інфекційними хворобами;
  • відсутність стабільності;
  • ревнощі.

Ну і нарешті – вірогідність потрапити на безвідповідальну особу, яка не хоче вкладатися у відносини ні емоційно, ні матеріально, завуальовано називаючи таке ставлення «вільними стосунками». Це не вірно. Якщо чоловік хоче стосунків без зобов'язань чи жінка, вони все одно певною мірою несуть один перед одним відповідальність та чесно притримуються погоджених правил.

Від легковажності до відповідальності: чи можливо вільні стосунки перетворити на серйозні?

Загалом так. Іноді до моногамії приходять пари, які раніше сповідували принцип полігамності. А іноді партнери знаходять когось на стороні, з ким будують традиційні відносини. Але це залежить в першу чергу від сприйняття себе та своїх бажань. 

Головне, що коли виникає таке бажання – треба чесно обговорити його з партнером. Якщо в нього його немає, то потрібно буде приймати рішення як будувати стосунки, щоб вони задовольняли обох. 

Загалом, вільні відносини, хоч і ще не зовсім звичний для суспільства формат, але вже і не рідкісний. Чи вступати в них – кожен має вирішити сам. Але при цьому важливо зважити всі «за» та «проти», щиро розібратися в собі, чи згодні ви ділити партнера з багатьма іншими? Якщо так і обох це задовольняє, то можна спробувати.


Переглядів: 1319
Поширень: 0