Юні вінничани відвідали Ставку «Вервольф» і музей-садибу Миколи Пирогова: більше про екскурсії

Сьогодні, 17 травня, для дітей, які є учасниками профорієнтаційного проєкту «Професійні обрії» департаменту соцполітики та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, влаштували захопливу подорож на Ставку «Вервольф», музей-садибу та усипальницю Миколи Пирогова. Екскурсію організував Офіс туризму Вінниці у межах соціального проєкту «Незламні і нескорені».

Учасники проєкту «Професійні обрії» та юні волонтери Учасники проєкту «Професійні обрії» та юні волонтери

«Діти, які сьогодні відвідали екскурсію, – це дочки і сини наших Захисників і Захисниць, у тому числі полеглих. З кожною родиною ми завжди на зв’язку з приводу пільг та гарантій, окрім того, підтримуємо діток сімей Оборонців, влаштовуючи для них просвітні заходи. Сьогодні діти взяли участь у захопливій подорожі по нашій рідній Вінниці. Місцеві гіди та екскурсоводи показали юним учасникам, наскільки цікавою та різноманітною є наша Вінниця. До команди мандрівників долучилися дітки з сімей “нових вінничан”, тобто внутрішньо переміщених осіб, і учасники волонтерського загону, організованого департаментом соцполітики. Приємно спостерігати за розвитком цих ініціативних, розумних юних патріотів», – зазначила директорка департаменту соцполітики ВМР Валентина Войткова.

Екскурсію для дітей провела гідеса Оксана Роздорожнюк. На початку вона ознайомила дітей з історією нашого міста, розповіла про таємниці його назви та роль у розвитку замкового поселення князів Коріатовичів.

Пані Оксана ознайомила дітей зі Ставкою Гітлера «Вервольф», оповитим містичними легендами та майже не дослідженим з історичного погляду місцем. Діти були вражені, скільки важливих військових об’єктів нацистів раніше знаходилися на нашій землі.

Екскурсія для дітей на Ставці «Вервольф» Екскурсія для дітей на Ставці «Вервольф»

Своїми враженнями поділився 13-річний Микита Кокошко.

«Про це місце мені розповідав тато. Але особисто я тут вперше. Мені сподобалася знищена ворожа техніка, яка тут знаходиться. А ще цікаво, що тут знаходиться бункер Гітлера. Мене здивувало, що він особисто був тут у нас, у Вінниці», – ділиться враженнями Микита.

Музейний комплекс пам'яті жертв нацизму Музейний комплекс пам'яті жертв нацизму

Після цього діти вирушили до наступної локації: музею-садиби та аптеки-музею Миколи Пирогова. Вони оглянули будинок, в якому жив відомий хірург, дізналися його біографію та неймовірні факти життя. Захопилися його розумом та геніальними відкриттями. А потім вирушили до усипальниці лікаря, аби на власні очі подивитися, як виглядає забальзамоване тіло відомої людини.

«Мені дуже сподобалася екскурсія до музею-садиби Пирогова. Гідеса дуже цікаво і лаконічно все розповіла. Я художниця, тому мені дуже сподобалося роздивлятися картини, які зображували епізоди з життя Пирогова. Раніше я чула тільки про те, що тіло Пирогова забальзамоване, а інші факти життя видатного лікаря для мене були в новинку», – розповіла 15-річна Софія Стоєва.

Музей-садиба Пирогова Музей-садиба Пирогова

Про важливість знання історії рідного краю зазначає гідеса Оксана Роздорожнюк, яка провела екскурсію учасникам проєкту «Професійні обрії».

«Нашим дітям і дорослим важливо знати реальну і правдиву історію нашої держави для того, щоб трагічні її епізоди не повторилися у майбутньому і теперішньому. Бачимо, що план нацистів у XX столітті, і рашистів уже у XXI дуже схожий. Будь-який диктатор діє однаково, в першу чергу знецінюючи життя людей і націй. Наші діти мають це знати, бути міцними і сильними, як і наша Україна. А друга частина екскурсії, музей Пирогова, присвячена великому людинолюбу, гуманісту, лікарю з неймовірною силою духу. І це вже чудовий приклад для наслідування», – вважає Оксана Роздорожнюк.

Діти знайомляться з життям і працею Миколи Пирогова Діти знайомляться з життям і працею Миколи Пирогова

З приводу екскурсій Вінницею можна звернутися до Офісу туризму за номером телефону 096-775-67-95 або слідкувати за анонсами поїздок на їхній фейсбук-сторінці.

Джерело: ВМР



Переглядів: 608
Поширень: 0