Культурні взаємини України з іншими державами сприяють збереженню культурної спадщини, розвитку міжнародного співробітництва та є виявом вдячності за підтримку та увагу до української діаспори. Днями у німецькому місті-партнері Вінниці Мюнстер у рамках XVI музичного Променаду відбувся мистецький проєкт «Зустрічі на зеленій галявині “Три години миру”». Участь у події взяли Вінницький академічний міський камерний хор ім. В. Газінського та Вінницький міський естрадно-духовий оркестр «ВінБенд».
Концертна програма, що проходила 18 травня у Вінницькому фаховому коледжі мистецтв ім. М. Леонтовича, транслювалась у прямому ефірі для відвідувачів фестивалю в Мюнстері. Під час заходу колективи представили свою творчість німецькій аудиторії, виконуючи як українські патріотичні пісні, так і легендарні світові хіти.
Вінничанка та членкиня правління спілки «Українська мова та культура в Мюнстері» Світлана Пассон подякувала організаторам заходу: «Я хочу висловити всім українцям, зокрема вінничанам, які долучилися до організації концерту, величезну повагу та вдячність! Пишаюся, що це наші люди! Це було професійно, талановито, бездоганно! Зібрати всю волю, коли в країні триває страшна війна, і співати попри все. В мистецтві теж наша українська сила, і її має бачити світ!»
Директор департаменту культури ВМР Максим Філанчук підкреслив, що така міжнародна взаємодія не тільки розвиває культурні зв’язки, а й відкриває нові можливості для співпраці.
«Такі заходи, як мистецький проєкт «Зустрічі на зеленій галявині "Три години миру"» є символом єдності та підтримки між європейськими містами. Особливо важливими є культурні зв'язки міст Вінниця та Мюнстер. Ми розуміємо, що у ці складні для українців часи, культурні ініціативи стають ще більш значущими. Завдяки таким подіям світ дізнається про мистецький потенціал нашої територіальної громади та України загалом», – зазначив Максим Філанчук.
Джерело: ВМР