Прооперував 2800 поранених: історія хірурга з Вінниччини, який рятує життя оборонців на передовій

Володимир Присяжнюк до повномасштабного вторгнення росії в Україну працював лікарем-хірургом операційно-перев’язувального відділення у Калинівській районній лікарні, що на Вінниччині. Уже в жовтні 2022 року був мобілізований до лав Державної прикордонної служби. За три місяці роботи у передових хірургічних групах в Куп’янську Харківської області, Володимир Присяжнюк прооперував близько 2800 поранених.

Цю історію розповідає видання «Суспільне Суми».

Зазвичай, хірург працює в гарячих точках, наразі це Сумщина, де російські війська активно обстрілюють українські позиції, тому у бійців переважають вогнепальні та вибухові поранення.

«Основна частка поранених — це вогнепальні. З цих майже 3000 поранених, майже близько 25% середні і важкі. Основна маса — це 90-93% вогнепальні і мінно вибухові травми. Кульові найменше», — розповідає військовий хірург Володимир Присяжнюк. За його словами, найбільш важкі поранення — 35% від усіх.

"За 3 місяці майже 2800 поранених". Історія військового хірурга

«Причиною смертності є поранення голови. У 25% — це грудна клітка, грудна порожнина, у 25 % — поранення в живіт. і 10% — це важкі поранення травматичні ампутації кінцівок, які приводили до смерті», — зазначає лікар.

Окремих ситуацій, які б запам’яталися найбільше, у нього немає. Каже, що головне завдання — якомога швидше і якісніше надати медичну допомогу пораненим.

«Ми стабілізували навіть критичних поранених, які поступали. Евакуйованого з поля бою привозить, безпосередньо в приймальню на ношах і в нього зупинка. Він вже немає серцебиття і дихання. Робимо в таких випадках невідкладну терикотомію. Тобто прямий масаж серця. У 30% випадків вдалося запустити. Тобто, людина вже була в стані клінічної смерті», – розповідає пан Володимир.

"За 3 місяці майже 2800 поранених". Історія військового хірурга

Найбільше роботи, за його словами, було в Куп’янську.

«Наплив такий, що тебе ставили займатися торакальними хворими, що там з пораненнями у живіт. Одна справа, коли ти атестуєш, а коли йде потік поранених. Йде сортування — легкі, середні, важкі, тобто, звільнився — наступний і наступний. Отриманий там був більший досвід», – пригадує хірург.

А найбільше Володимиру Присяжнюку хочеться перемоги.

«Щоб якнайшвидше закінчилася війна, припинилися бойові дії і, звичайно, про повернення до цивільного життя і повернення до сім’ї», – каже він.



Переглядів: 1187
Поширень: 0