У Вінниці вперше відкрили реабілітаційний табір для ветеранів із порушеннями зору

У Вінниці вперше відкрили реабілітаційний табір для ветеранів із порушеннями зору під назвою “Життя після війни”. Вісім учасників з різних куточків України протягом двох тижнів будуть навчатися орієнтуванню в просторі, веденню домашніх справ, користуванню комп’ютером, приготуванню їжі та самообслуговуванню. Про це інформує Суспільне.

“Ми прагнемо, щоб наші ветерани, які отримали поранення на війні, знали, що вони не самотні, що життя продовжується, і що вони можуть жити повноцінно, попри порушення зору”, – розповіла директорка громадської спілки “Сучасний погляд” Олеся Перепеченко.

Табір розташований на території Вінницького національного медичного університету. Тут учасників навчають навичкам орієнтування в просторі, використання тростини для руху, та переміщення по вулицях і в приміщеннях.

Один з учасників табору, Олег Деркач, розповів,що втратив зір та ліву руку під час бойових дій на Донецькому напрямку. 

«Тут я навчився користуватися тростиною, орієнтуватися у просторі, а також готувати їжу. Це дуже цінні навички, які допоможуть мені жити самостійно».

Руслан Донець, учасник табору, раніше кранівник на будівництві з Черкащини, вирішив захищати Україну від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Він отримав поранення на Харківщині у лютому цього року, потрапивши під атаку російського дрона.

Чоловік каже: «У таборі я отримав сімʼю. Ми розуміємо один одного. Чудові заняття проходять. Вони багато допомагають в житті”.

Ілля Поздняков, 43-річний ветеран, взяв участь у таборі для людей із порушеннями зору вдруге. Минулого року він проходив подібну реабілітацію у Рівному. З 2015 року Ілля боронить країну, і отримав поранення на Донецькому напрямку у 2023 році, коли служив у 59-й бригаді.

“Коли я прибув додому, всю роботу виконувала мама. Відчув чи я потрібен взагалі. А коли я попав в реабілітаційний центр, я зрозумів, що життя може бути самостійним. Навіть в такому стані, в якому я перебуваю”, — зазначив учасник табору Ілля Поздняков.

Поміж фізичною реабілітацією ветеранів, акцент також робиться на соціально-побутових навичках. Вони отримують навички приготування їжі, взаємодіють з психологами для підтримки та вчаться користуватися комп’ютером.

Психологиня табору Марина Прищепа підкреслила наступне: «Важливо, щоб наші ветерани знали, що вони можуть не лише жити самостійно, а й працювати, навчатися, мати сім’ю. Ми допомагаємо їм адаптуватися до нового життя, долати психологічні травми та знаходити нові сенси”.

табір “Життя після війни” фінансується за рахунок коштів Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, благодійних фондів родини Жебрівських та “Побачимо перемогу”. Участь для ветеранів безкоштовна.

У Вінниці співпрацюють з учасниками лікарі-офтальмологи та пластичні хірурги. Програма триватиме до 30 травня. Наступний табір реабілітації для ветеранів із порушеннями зору заплановано на серпень у Закарпатті.



Переглядів: 473
Поширень: 0