12 «мавіків» і 2 Bandera Power на фронт: ще чотири військові частини отримали допомогу від Вінниці

Днями відбулась чергова передача допомоги для оборонців. Представникам чотирьох військових частин Вінницька міська рада спільно з громадою та командою Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу відправила 12 квадрокоптерів Dji Mavic 3T та 2 зарядні станції Bandera Power, які працюють в комплексі з прожекторами у складі вогневих груп, ловлячи ворожі «шахеди».

Заступник міського голови Андрій Очеретний розповідає, що від початку повномасштабного вторгнення Вінницька міська територіальна громада активно допомагає 50 військовим частинам:

«36 військових формувань отримують допомогу на постійній основі (дві і більше передач), а решта 14 отримали по одній. Сьогодні до нас прибули представники військових частин та бригад, яким передаємо техніку вперше – це 12 “мавіків 3Т” та 2 “Бандера Павер”. Протягом двох років робота з підсилення наших оборонців триває системно. У 2024 році 650 “мавіків” було закуплено міськрадою через систему “Прозоро”, частину з них вже отримали і передали, а також передавали оборонцям тепловізори, сухі душі для використання в польових умовах, 20 автомобілів для вогневих груп і ще 10 очікуємо. Такий системний підхід дозволяє нашим людям почуватися більш впевнено на бойових позиціях. Окремий вид закупівлі – це FPV-дрони. Нещодавно ми передали 30 комплексів нашим військовим, а це – 1 800 FPV-дронів. Зараз також очікуємо на ще одну партію – 2 000 дронів під запит військових. Найголовніше для нас те, що ця техніка вберігає життя наших хлопців та дівчат на фронті, тому ми не зупиняємо цей процес і будемо й надалі підсилювати можливості наших Захисників та Захисниць», – розповів заступник міського голови Андрій Очеретний.

Військовий із позивним Фін сьогодні отримав «мавіки», для бійців свого формування на східний напрямок. Він розповідає, що Mavic 3T – це «очі» вдень та вночі. Такі потужні квадрокоптери можна використовувати не лише як розвідувальну техніку, а й як бойову.

«Цей коптер допомагає нам у нічний час та в поганих погодних умовах вести спостереження за ворогом. Все, що літає, – допомагає нам вести бій. Це для нас як очі. “Мавіки” працюють в нас у так званій каруселі: один відпрацював, інший піднявся, і так по колу. Ворог атакує постійно, і свого часу нам вдалося завдяки таким засобам стримувати піхотні наступи», – говорить Фін.

Військовий Владислав, який невдовзі теж відвезе квадрокоптери до побратимів на позиції, розповів:

«Така техніка нам потрібна, щоб наші хлопці не вступали в стрілковий бій та могли обороняти позиції від ворога. Найважливіше для нас – мінімізувати втрати нашого особового складу, бо збереження життя наших хлопців – це пріоритет. “Мавіки” потрібні щодня і щохвилини, це розхідники. І так часто трапляється, що за один день втрачаємо таких засобів по 3-4. Вони використовуються як розвідувальні, так і бойові. Ці “мавіки” можуть працювати і вдень і вночі, чітко видно ворожі позиції, всі пересування, вони обладнані тепловізорами», – сказав він.

Наталія Панчук, Андрій Очеретний та військовослужбовці Наталія Панчук, Андрій Очеретний та військовослужбовці

Депутатка Вінницької міської ради та координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Наталія Панчук додала, що підтримка оборонців буде лише посилюватися, адже ВМР продовжує працювати в межах визначених пріоритетів: безпека та оборона, стійкість, турбота. До речі, загалом на пріоритет «безпека та оборона» цьогоріч у бюджеті громади передбачили майже 1 млрд грн, а це третина коштів, які не входять до захищених статей.

Джерело: ВМР



Переглядів: 549
Поширень: 0