Сьогодні, 4 червня, в Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, а віряни вшановують святителя Митрофана, патріарха Константинопольського.
Яке сьогодні, 4 червня, свято
- День пам'яті святителя Митрофана, патріарха Константинопольського (церковне свято за новим стилем);
- День пам'яті мученика Василіска (церковне свято за старим стилем);
- День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;
- Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії;
- Міжнародний день коргі;
- Всесвітній день боротьби з карієсом;
- Всесвітній тиждень серцевого ритму;
- Міжнародний день спойлерів;
- День Господарських Судів України.
Народні прикмети на 4 червня
Наші предки сьогодні відзначали свято Митрофан Гнойовик. Таку назву воно отримало тому, що в цей час зазвичай удобрюють землю. Зазвичай в цей день дивились на погоду:
- задуха стоїть на зорі - буде негода;
- дощ пішов цього дня - буде йти ще два дні;
- розцвіла матіола - літо видасться теплим.
Народні заборони на 4 червня
Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки, сварок і образ, жадібності, заздрості, наклепу, смутку, не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Народні прикмети не радять цього дня купатися у відкритих водоймах - сьогодні це небезпечно, а також плескати будь-кого по плечу - вважається, що так можна "наплескати" людині хворобу. Головна заборона дня - не можна байдикувати, наші предки вірили, що це сьогодні - тяжкий гріх.
Народні прикмети на 4 червня
У святого Митрофана просять позбавити від диявольських спокус, моляться за добрий урожай, достаток і сімейне благополуччя.
Сьогодні потрібно добре попрацювати і проявити себе - все зроблене окупиться втричі. Можна зробити прибирання в будинку, попрацювати на присадибній ділянці, наприклад, удобрити ґрунт, підживити рослини - отримаєте хороший урожай.
Хто сьогодні святкує День Ангела
Іменини сьогодні відзначають: Олександр, Валерій, Кирило, Леонтій, Марія, Марк, Микола, а за старим стилем - Володимир, Данило, Іван, Макар, Михайло, Павло, Софія, Любов.
Джерело: УНІАН, ТСН.