Чому з'являється невроз та методи його лікування

Невроз — загальне найменування групи розладів нервової системи. Вони супроводжуються психоемоційними порушеннями, астенічними або істеричними проявами. Серед основних форм неврозів виокремлюють депресивний стан, посттравматичний синдром (ПТСР), тривожні розлади, іпохондрію, обсесивно-компульсивний розлад, фобії.  Кожен невроз є індивідуальною ситуацією, яка потребує окремого підходу до пацієнта. Необхідна комплексна терапія, яка поєднує застосування медикаментозних засобів, психотерапії та фізіотерапії. Серед медикаментів застосовують седативні засоби та транквілізатори для заспокоєння людини, антидепресанти, міорелаксанти. Якщо невротичні розлади супроводжуються підсиленим серцебиттям та болем в серці доречно вживати Корвалмент.

Причини виникнення неврозів

Немає єдиного фактора, через який виникають розлади. Однак можна виокремити наступні патологічні чинники:

  1. знаходження людини у постійному стресовому стані;
  2. загибель близької людини, розлучення, перебування в зоні бойових дій або інші психотравмувальні фактори;
  3. зловживання алкоголем або наркотичними засобами;
  4. фізичне або психоемоційне перенапруження.
 

Неврози можуть провокуватись неспроможністю людини розв’язати складні життєві ситуації. Також вони стають наслідком різних захворювань головного мозку, при яких порушується вироблення нейромедіаторів. Люди з емоційною лабільністю, тривожністю, підвищеною чутливістю до стресу більш схильні до розвитку неврозів та мають займатись профілактикою невротичних станів.

Особливості лікування неврозу

Виключно медикаментозна терапія допомагає боротись з симптомами захворювання, однак повне одужання потребує ретельної роботи зі свідомістю пацієнта. Психотерапевтичні сеанси допоможуть розібратись у першопричині неврозу, навчитись контролювати свій настрій та менше переживати. Image Можуть застосовуватись гештальт-терапія, поведінкова терапія, гіпноз, когнітивні, психосоматичні та інші методики. Невротичні розлади впливають не тільки на психіку, але й фізіологічний стан. Тому психотерапія доповнюється фізіотерапією у вигляді масажу, лікувальної фізкультури, лазерної або кріотерапії, дарсонвалізації тощо. Питання про госпіталізацію та лікування в стаціонарі вирішується лікарем в індивідуальному порядку. Якщо існує небезпека для пацієнта та сторонніх людей, то безумовно потрібна ізоляція людини. В питанні лікування неврозів важливу роль відіграє підтримка близьких людей та сім’ї хворого, які не повинні кидати його напризволяще у складній життєвій ситуації.


Переглядів: 343
Поширень: 0