У Вінниці діткам-переселенцям допомагають адаптуватися до нових умов за допомогою арттерапії

Данилу 6 років. Понад два - він живе у Вінниці. До нашого міста родина переїхала у квітні 2022 року з Покровського району, що на Донеччині. Цьогоріч у Вінниці хлопчик має піти до першого класу.

Як розповідає мама маленького переселенця Ганна Бєгєй, повертатися додому родина поки не планує, адже лінія фронту проходить дуже близько.

«У Вінниці ми фактично починаємо нове життя, син ходить до садочка, на гуртки, зараз готуємось до школи!», - каже Ганна.

10 липня Данило разом з іншими дітьми взяв участь в арттерапевтичному заході на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №2 ВМР» у межах проєкту «Соціальна інтеграція родин ВПО, що виховують дітей з інвалідністю у Вінницькій громаді».

Серед учасників проєкту є діти як з відповідним статусом так, і без, розповідає керівниця закладу Алла Очеретна. Надати допомогу намагаються усім, хто її потребує. Спочатку проєкт був розрахований на 12 родин, фактично було охоплено вдвічі більше.

Основною метою проєкту є покращення психологічного стану та соціальної інтеграції родин дітей з інвалідністю з числа ВПО Вінницької громади, шляхом надання комплексної психологічної підтримки. Діти з батьками мали змогу відвідувати клуб психологічної підтримки «Разом», долучитися до триденного табору для родин ВПО на базі відпочинку «Садиба Берізка» та долучитися до арттерапевничних занять

«На таких заняттях ми виготовляємо різні поробки або малюємо, це добре розвиває дрібну моторику рук та дає можливість відволіктися від певних негараздів, виразити себе творчо та отримати нові знання та позитивні емоції», - розповідає психологиня центру Маргарита Кусташ.

Фахівці продовжують працювати навіть з родинами, які повернулися до рідних міст. 

Загалом у проєкті взяли участь діти від 5 до 15 років з різних куточків України, зокрема, з Херсонської, Харківської та Донецької областей.

У ході роботи з дітьми працювали комплексно в різних напрямках, аби ті, потрапивши в нове середовище змогли, краще адаптуватися, соціалізувалися та навчитися справлятися з конфліктними ситуаціями.

«На жаль, сьогодні конфліктність в суспільстві досить на високому рівні, наша задача - допомогти дітям розібратися як поводитися в тій чи іншій ситуації”, - каже психолог Геннадій Чепурний. - Наші методики дозволяють легко засвоїти матеріал в ігровій формі. Та ж арттерапія та подібні речі, вони не тільки знімають тривожність, а й мають інші позитивні ефекти з психологічного погляду».

«Такі заходи - це також спілкування, пізнання чогось нового, зрештою попри все у дитини має бути дитинство. В нас дитина дуже важко пережила переїзд, після підвалів та бомбардувань, ми звертались до психолога. Сьогодні, завдяки таким заняттям ми адаптувалися, дитина повністю в соціумі і уже не боїться», - каже Ганна Бєгєй.

Джерело: ВМР



Переглядів: 497
Поширень: 0