«Це про громадянську позицію»: у Вінниці відбувся дводенний молодіжний тренінг «Агенти безбар’єрності»

Протягом двох днів, 10-11 липня, у Вінниці тривав ексклюзивний проєкт для молоді – «Агенти безбар’єрності». Юні хлопці та дівчата дізналися від експертів про виклики, з якими щодня стикаються люди з інвалідністю та досліджували наскільки доступним є наше місто. Захід зібрав одразу 40 учасників віком від 15 до 25 років. Організатором стала ГО «Гармонія» за підтримки відділу молодіжної політики ВМР та Фонду громади «Подільська громада».

Передусім, захід був створений з просвітницькою метою, адже сучасна молодь дуже зацікавлена питаннями соціального характеру, тому під час тренінгу учасники були максимально активними та ставили чимало запитань.

«Молодь дізнавалась про те, що таке безбар’єрність, її види та шляхи подолання. Ми спонукаємо молодь до того, щоб вони звертали увагу на потреби людей з інвалідністю та перешкоди, які є в житті. Приємно відзначити, що вінницькі юнаки та дівчата активні та цікавляться багатьма питаннями», – розповіла начальниця відділу молодіжної політики ВМР Юлія Мончак.

Окрім теорії, захід мав також практичну частину: учасники поділилися на шість команд – вони обстежували вуличну інфраструктуру на проспекті Коцюбинського та вулиці Пирогова. Молодь перейнялась питанням безбар’єрності та доступності і вже на другий день тренінгу підготували тематичні презентації з власними дослідженнями.

Своїми враженнями поділилася учасниця Марія:

«Мені було цікаво більше дізнатися про ідею безбар’єрності, яку впроваджують у нас в місті. Вважаю, що це необхідно для всіх людей, аби ми почувалися рівними навіть за умови того, що всі ми – різні», – сказала Марія.

За словами голови правління громадської організації «Гармонія» Людмили Нецкіної, зараз дуже важливо, щоб суспільство було свідоме і люди розуміли, що можуть впливати на зміни, які відбуваються у нашому місті.

 Голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна Голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна

«Зараз війна, багато Захисників та Захисниць повертаються додому, багато хто тимчасово втратив мобільність, дехто – на довший період. Тому важливо, щоб суспільство було свідомим і розуміло, що може впливати на зміни, які відбуваються у нашому місті. Побачивши, наприклад, пішохідний перехід, облаштований неналежним чином, ми можемо звернутися в профільну службу, щоб це виправити. Це про громадянську позицію та безбар’єрність. Потрібно бути патріотом свого міста і робити все, щоб місто ставало ще кращим, – переконана Людмила Нецкіна. – Вінниця – одне з найбезбар’єрніших міст в Україні, це визнано багатьма експертами та дослідженнями. Втім місцями є зношеність вулиць, зокрема через недобросовісних водіїв, які паркуються на тротуарах. На мою думку, Вінниця – безбар’єрна і це треба ще більше вдосконалювати».

Нагадаємо, наприкінці червня у Вінниці затвердили Програму розвитку безбар’єрного простору Вінницької МТГ на 2024-2027 роки, яка, зокрема, передбачає підвищення якості доступності міської інфраструктури.

Джерело: ВМР



Переглядів: 403
Поширень: 0