У Вінницькій області підтвердили 39 випадків сказу з початку року

З початку року на території шести районів Вінниччини було зареєстровано 39 випадків лабораторно підтвердженого сказу серед тварин.

Про це повідомив Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Зокрема, у котів – 16 випадків, у лисиць – 10, у собак – 9, ВРХ та ДРХ – 4 (3 випадки – коза, 1 випадок – корова).

На Вінниччині був зареєстровано випадок сказу у людини у вересні 2023 року. Укушений у липні 2023 року домашньою кішкою 61-річний чоловік не звертався за медичною допомогою до появи клінічних проявів. Спостереження за кішкою не проводилось і тварина втекла.

Джерелом сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини – м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися сказом від хворої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри та потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

Серед свійських тварин особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема, собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією. В останні роки збільшилась роль котів, які нерідко мають спільні з лисицями території лову мишей. Досить часто хворіють на сказ також сільськогосподарські тварини.

Впродовж 6 місяців 2024 року до медичних закладів за антирабічною допомогою звернулося 2011 осіб внаслідок нападу тварин або їх неадекватного поводження, що на 13,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Антирабічні щеплення були призначені 946 особам, що становить майже 47% від звернень за такою допомогою. На сьогодні 140 осіб, які постраждали від нападу хворих на сказ тварин, отримують антирабічне лікування.



Переглядів: 401
Поширень: 0