Усі ми прагнемо бути щасливими, однак іноді наша власна поведінка є найбільшою перешкодою на шляху до справжнього щастя.
Психологи розповіли, в якому випадку ваша поведінка може справді нашкодити вашому щастю.
У гонитві за досконалістю
Якщо ви постійно прагнете досконалості, велика ймовірність того, що ви також постійно незадоволені. Перфекціонізм часто призводить до самокритики, яка є головним убивцею щастя. Ви можете встановлювати перед собою нереалістичні очікування і почуватися спустошеними, коли не можете їх задовольнити. Це не рецепт щастя, а скоріше цикл самознищення. Почніть із визнання своїх досягнень, якими б малими вони не були, і віддайте собі належне там, де це належить. Не бути ідеальним – це нормально. Вашою метою має бути прогрес, а не досконалість. Невеликий крок вперед у перспективі може творити чудеса для вашого щастя.
Уникання дискомфорту
Це може здатися нелогічним, але уникання дискомфорту може позбавити вас щастя. Легко потрапити в пастку постійного пошуку комфорту, уникаючи важких розмов або залишаючись на роботі, яка вам не подобається, тому що вона знайома. Вихід із зони комфорту є ключем до справжнього зростання. У такі незручні моменти ми дізнаємося найбільше про себе та свої можливості. Наступного разу, коли ви ухиляєтеся від незручної ситуації, зіткніться з нею прямо. Ви можете бути здивовані силою та стійкістю, які виявите в собі.
Життя в минулому чи майбутньому
Якщо ви постійно думаєте про минуле або турбуєтеся про майбутнє, ви втрачаєте радість теперішнього моменту. Легко потрапити в минулі жалі або майбутні тривоги, але це лише позбавляє вас теперішнього щастя. Хоча важливо вчитися на нашому минулому та планувати наше майбутнє, не менш важливо жити зараз. Теперішній момент - це все, що ми насправді маємо. Щодня виділіть хвилинку, щоб просто побути у моменті – насолодитися смаком ранкової кави, відчути тепло сонця на своєму обличчі або помилуватися сміхом коханої людини.
Порівняння себе з іншими
Поява соціальних мереж неймовірно полегшила порівняння себе з іншими. Ми часто бачимо «відполіровані» моменти життя людей, не знаючи що відбувається за лаштунками, та це викликає у нас до почуття власної неповноцінностіі та нещастя. Замість того, щоб порівнювати своє життя з іншими, зосередьтеся на власному шляху. Святкуйте свої перемоги, вчіться на своїх поразках і прагніть бути найкращою версією себе. Ця зміна фокусу може значно підвищити ваш коефіцієнт щастя.
Придушення емоцій
Ми часто пригнічуємо свої негативні емоції, намагаючись «зберегти обличчя». Але це не змусить їх зникнути; це просто відкладає неминучий вибух. Зіткнутися зі своїми емоціями, якими б болісними вони не були, є вирішальним кроком до справжнього щастя. Сумувати, злитися чи розчаровуватися – це нормально. Ці емоції є частиною людського досвіду. Приймаючи свої емоції, як позитивні, так і негативні, ви можете стати здоровішими та щасливішими.
Відповідь завжди – «так»
Прагнучи догодити іншим і уникнути конфлікту, ми часто кажемо «так», хоча насправді маємо на увазі «ні». Хоча може здатися, що такий підхід зберігає мир, насправді він може з часом зруйнувати ваше щастя . Сказати «так» усьому означає, що ви не ставите пріоритетом власні потреби та бажання. .За іронією долі, намагаючись зробити інших щасливими, ви в кінцевому підсумку жертвуєте власним щастям. Навчитися говорити «ні», коли потрібно, це важливий крок до особистого щастя. Варто встановити межі та визначити власні пріоритети.
Ігнорування догляду за собою
У вирі життя ми часто нехтуємо найголовнішою людиною – собою. Інорування догляду за собою — вірний спосіб вичерпати свої запаси щастя. Це не лише про день у спа-салоні чи на шопінгу. Йдеться про турботу про своє фізичне, емоційне та психічне благополуччя. Це здорове харчування, достатній сон, регулярні фізичні вправи та хобі. Турбота про себе – це не розкіш, а необхідність для справжнього щастя.
Джерело: Hack Spirit