Що ви знаєте про сни? 12 цікавих та трохи моторошних фактів про сновидіння

Як багато ви знаєте про сни? Незалежно від того, пам’ятаємо ми їх чи ні, ми бачимо їх щоночі, і деякі факти справді вражають.

Наші сни можуть бути проникливими, духовними, захоплюючими, жахливими або просто дивними. Багато людей вважають, що під час сну наш мозок повністю вимикається, однак це не так, та й більше того, все відбувається з точністю навпаки. Наш мозок все ще шалено працює, ймовірно, намагаючись осмислити цей божевільний світ, і під час цього ми бачимо сни. 

Видання Medium підготувало 12 дивовижних фактів про сновидіння, про які варто знати.

Більшість снів забуваються

Сни бачать усі: і дорослі, і немовлята. Вони сняться нам приблизно 2 години на добу. Загалом протягом життя ми бачимо сни близько 6 років! Однак 95% цих снів швидко забуваються після пробудження. Подумайте про всі божевільні та дивні сни, які ви нещодавно бачили, вони складають лише 5%! Однією з причин такого феномену може бути те, що зміни в мозку, які відбуваються під час сну, не підтримують обробку та зберігання інформації, необхідних для формування пам’яті.

Уся активність відбувається під час фази швидкого сну

Більшість наших снів, приблизно 80%, сняться нам під час швидкого сну. Вони, як правило, найяскравіші, а тому запам’ятовуються найбільше. Швидкий сон відбувається короткими епізодами протягом ночі з інтервалом від 90 до 120 хвилин. 

Не всі бачать кольорові сни

Близько 12% населення бачать чорно-білі сни. Вважається, що зазвичай старші люди бачать чорно-білі сновиління, тому що вони частіше дивилися чорно-біле телебачення та фільми, тоді як молоде покоління звикло до кольорових екранів.

Вас паралізує

Під час швидкого сну більшість наших м’язів паралізовані, щоб ми не могли, бачачи сни, не поспішали несвідомо втілювати всі події у реальності. По суті, оскільки моторні нейрони не стимулюються під час сну, наше тіло не може рухатися.

Усі обличчя у снах нам знайомі

Як би божевільно та моторошно це не звучало, кожного, хто фігурує у наших снах, ми бачили на якомусь етапі свого життя. Цілком зрозуміло, що друзі та рідні частіше з’являються в наших снах. Однак, всі ті інші, здавалося б, незнайомі обличчя, це ті, з ким ми стикалися у своєму житті на якомусь етапі, навіть якщо це просто перехожий на вулиці. Це тому, що сновидіння відбуваєтьсяу частині нашого розуму, яка не в здатна генерувати нові обличчя.

Дивне – це нормально

Причина, чому наші сни можуть бути такими дивними, полягає в тому, що частина мозку, яка відповідає за розуміння речей, вимикається під час сну

Поза для сну має значення

На наші сни може безпосередньо впливати положення, в якому ми спимо. Наприклад, секс частіше всього сниться під час сну обличчям вниз.

Чоловіки і жінки бачать різні сни

Чоловічі сни більше схильні включати негативні емоції та агресію, а жіночі – позитивні емоції та дружнє спілкування. Однак жінкам кошмари сняться частіше, ніж чоловікам.

Сни можуть передбачати майбутнє

Дехто вважає, що наші сни є передвісниками можливих майбутніх подій. Зафіксовано багато випадків, коли людям снилася подія ще до того, як вона насправді відбулася. Одним із найвідоміших випадків віщого сну була ситуація з Авраамом Лінкольном, який сказав своїй родині, що бачив сон про те, як його вб’ють, за кілька тижнів до того, як це сталося.

Незрячі люди можуть бачити сни

Під час дослідження за участі людей, які були незрячими від народження, дослідники виявили, що вони все ще відчувають візуальні образи у своїх снах.

Контролювати власні сни можливо

Усвідомлене сновидіння — це коли ви стаєте свідомим і усвідомлюєте, що перебуваєте уві сні. Вважається, що це поєднання свідомості та швидкого сну, і у цей момент ви можете керувати снами і контролювати те, що відбувається. Існують методи, якими можна скористатися, щоб збільшити ймовірність мати усвідомлений сон.

Найбожевільніший факт з усіх

Дослідники, науковці та психологи точно не знають, чому ми бачимо сни,, хоча намагаються з’ясувати це з давніх-давен. Людство знає більше про те, якою була Земла мільйони років тому, ніж про свій власний розум.



Переглядів: 415
Поширень: 0