Чому відключення світла на Вінниччині не співпадає з офіційними графіками: пояснення Вінницяобленерго

Щодня велика кількість мешканців Вінниччини скаржиться на те, що що відключення електроенергії не відбуваються згідно з графіком, опублікованим на сайті Вінницяобленерго. У компанії пояснили чому так може бути.

На сайті АТ "Вінницяобленерго" можна побачити графік відключень для двох черг одночасно. Це показано на першому графіку, що є на малюнку. Але енергетики також враховують можливість застосування до чотирьох черг одночасно, тому до синіх квадратиків додано жовті — години ймовірного відключення, на випадок необхідності.

Якщо НЕК "Укренерго" дає завдання застосувати дві черги ГПВ одночасно, це означає, що електрики не буде протягом 8 годин упродовж доби. Три черги — це 12 годин без світла, чотири черги — 16 годин, а п'ять черг — 20 годин на добу. На малюнку наочно показані ці обмеження.

Через аномальну спеку споживання електроенергії значно зросло, оскільки люди використовують електрику для охолодження приміщень. Це призвело до того, що НЕК "Укренерго" іноді надає завдання застосувати одночасно чотири черги ГПВ, що суттєво обмежує постачання електроенергії в Вінницькій області, впливаючи на більше ніж 50% споживачів.

Таке завдання може бути обумовлене тим, що споживання електроенергії в пікові години перевищує допустимі норми, і для балансу енергосистеми двох або трьох черг недостатньо. Якщо НЕК "Укренерго" вирішує додати ще одну чергу ГПВ у певний час, це означає, що запланованих обмежень не вистачало для подолання дефіциту. В таких випадках громадян просять уникати використання енергомістких приладів під час відключень, щоб допомогти зменшити тривалість відключень.

Коли дефіцит зменшується, НЕК "Укренерго" може зменшити кількість черг. Наприклад, можуть бути застосовані лише дві черги замість чотирьох. Це можливо, коли джерела відновлювальної енергії, такі як сонячні електростанції, компенсують недостачу в генерації.

Через ці причини графіки відключень можуть не завжди відповідати запланованим. Також можливі ситуації, коли графіки ГПВ накладаються на аварійні або планові відключення, що може призвести до триваліших відключень, ніж планувалося.

"Ще раз повторимося, намагаємося рівномірно розподілити години відключень між усіма споживачами. Тобто, якщо сьогодні через зміну лімітів ми включили споживачів однієї черги (за адресою), то завтра у такій ситуації включимо споживачів іншої. Товариству не вигідні відключення! Ми втрачаємо величезні кошти, які ми могли спрямувати на реконструкцію мереж. Зараз щоденна втрата складає близько 6 – 8 млн. грн.! Почуйте і зрозумійте нас!!! Енергетики - не вороги. Пам'ятайте, хто наш ворог насправді. Через кого, ми мусимо переживати усе це", - наголошують в повідомленні компанії. 



Переглядів: 894
Поширень: 0