На території Вінницької громади тимчасово мінімізували покіс трави та газону в парках, скверах та інших зелених зонах. Відповідне рішення було ухвалено через аномальну спеку, яка накрила Україну на кілька тижнів.
«Впродовж останніх кількох тижнів вінничани могли помітити, що скошування трави в місті та на приєднаних територіях проводилося менш активно. Зокрема, трав'яний покрив менше скошували на загальноміських зелених зонах. Таке рішення ухвалено в зв'язку з аномально спекотними погодними умовами, які негативно позначаються на стані рослинності при її скошуванні. Щодо приватного сектору, то тут питання залишається на розсуд власників, але було б добре, якби й вони переглянули свій підхід до покосу газонів», – зазначає Юрій Семенюк.
За його словами, важливо розуміти, що у спеку зелені насадження – це не лише питання естетики, а й природний спосіб охолодити довкілля. Якщо влітку температура асфальту може сягати 60°C і вище, то газони дозволяють утримувати її на рівні 25-30°C.
Як додає директорка МКП «Вінницязелебуд» Тетяна Прибиш, під час спеки газон вимагає іншого догляду, ніж зазвичай.
«Аномальна спека призводить до пожовтіння трав'янистого покриву, внаслідок чого втрачається декоративність та насичений смарагдовий колір», – каже вона.
Тож МКП «Вінницязелебуд» мінімізує покіс комбінованих газонів, щоб захистити газон від пошкоджень, адже скошування під час високої температури – це високий стрес для рослинності; забезпечити прохолоднішу температуру ґрунту та зберегти вологу в землі.
«Цей новий формат у догляді за газонами підтримує біорізноманіття та ефективно очищує та охолоджує повітря, – додає Тетяна Прибиш. – Зараз, коли на зміну спеці прийшла тимчасова прохолода, ми оцінимо стан газону та на основі цього прийматимемо рішення про доцільність покосу, але якщо спека повернеться, то мінімізація скошування газону буде продовжено».
Згідно з законодавством, скошувати газон потрібно до висоти 3-5 см. Але у посушливий період, щоб не ослаблювати рослинність, рекомендується збільшити її висоту.
Джерело: ВМР