У Вінниці обговорили питання управління небезпечними та токсичними відходами

Розбиті термометри, люмінесцентні лампи, непрацюючі телевізори, монітори, батарейки мають правильно використовуватися та утилізуватися, а не просто викидатися на смітник.

Тому, 23 липня у Вінниці провели засідання фокус-групи з питань управління небезпечними відходами. Це вже друга фокус-група щодо управління відходами у місті. Цього разу увага членів робочої групи, експертів та представників громадськості була приділена саме небезпечними відходам. Метою таких фокус-груп є розробка документа, який регулюватиме це питання.

За словами координаторки фокус-групи, представниці департаменту відновлення та розвитку Юлії Замушинської, щороку в Україні утворюється приблизно 500 тисяч небезпечних відходів. З них 30 % – це відходи лугів кислот та солей, 13 % – чорних металів, 11 % – змішаних недиференційованих, 10 % – інші мінеральні; 9 % – осади. Усі вони можуть чинити негативний вплив на довкілля та здоров’я людей.

«Залежно від властивостей небезпечні відходи можуть бути токсичні, біологічні, вибухо- та вогненебезпечні, а також радіоактивні. Чимало небезпечних відходів, тих, які потребують спеціального поводження, на жаль, є у складі побутових відходів, тобто вони утворюються в процесі життєдіяльності людини. За даними проєкту Ареnа-2 щодня в Україні утворюється близько 1 300 тонн небезпечних відходів. 12 кілограмів небезпечних відходів в рік – в середньому продукує кожен українець», – каже Юлія Замушинська.

Як повідомив провідний фахівець Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Олег Семенов, за останні 10 років лише випадків розлиття ртуті у Вінниці працівники ДСНС зафіксували понад 200.

Під час роботи фокус-групи, присутні заслухали досвід комунального підприємства міста Хмельницький. Тут з 2018 року працює екобус, куди містяни можуть приносити усі види небезпечних відходів. Також в місті діють і стаціонарні пункти прийому таких відходів. Крім тогозначна увага приділяється просвітницькій та інформаційній роботі, включаючи виїзди в школи та дитячі садочки.

Загалом під час фокус-групи учасники вивчали досвід і інших міст, а отриману інформацію та досвід візьмуть до уваги при подальшій розробці плану управління відходами у Вінниці.

Основною метою фокус-груп є збір інформації та пропозицій щодо управління відходами. Також в межах фокус-груп планують визначити пріоритетні заходи для зменшення утворення відходів на території громади, запровадити нові та удосконалити існуючі методи збору та утилізації відходів, а також сформувати стратегії інформування населення щодо правильного поводження з відходами. До цих зустрічей залучені представники громадськості та експерти для обговорення ключових питань і напрацювання оптимальних рішень.

Джерело: ВМР



Переглядів: 423
Поширень: 0