РЕКЛАМА
Хобі – це заняття у вільний час, які відрізняються від щоденних робочих та домашніх справ. Ці захоплення дають необхідний відпочинок від рутини і заряджають новими емоціями, допомагають розслабитися і зняти стрес, що накопичився. Будь то малювання, гра в sugar rush 1000, заняття спортом або просто читання книги, хобі дозволяють звернути увагу та зусилля туди, де можна проявити себе з нового боку.
За статистикою, 27% людей не мають регулярних захоплень крім роботи. При цьому наявність одного або кількох хобі – це хороша можливість переключити увагу з роботи, розвантажити мозок та підтримувати здоров'я. Деякі заняття можуть зрости у справі всього життя або підштовхнути людину до пошуку роботи мрії.
Пропонуємо розібратися, які плюси може дати хобі окрім розваги, як вибрати заняття до душі та яким хобі можна зайнятися.
Можливі варіанти
Залежно від роду занять, хобі поділяються на різні види:
- активні (піші прогулянки, їзда велосипедом, авто, кросфіт, бойові мистецтва, танці);
- творчі (гра на музичних інструментах, миловаріння, оригамі, розпис одягу, випалювання по дереву);
- інтелектуальні (гра у шахи, вивчення іноземної мови, читання книг, вивчення психології);
- технічні (створення сайтів, програмування, ремонт техніки, конструювання);
- пов'язані з природою та тваринами (садівництво, бджільництво, дресування собак, риболовля);
- екстремальні (альпінізм, парашутний спорт, паркур, серфінг).
Прислухайтеся до внутрішніх відчуттів. Корисно згадати про свої забуті хобі та захоплення, навіть із дитинства. Добре співали чи танцювали? Виявляли здібності до механіки та конструювання? Ніколи не пізно проаналізувати свої бажання та постаратися втілити у життя те, що справді цікаво.
Поєднуйте приємне з корисним
Хороше рішення — спробувати об'єднати хобі, якому присвячується багато сил та коштів із основною роботою. Такий варіант творчої реалізації дає необхідну віддушину у будні, знімає стрес і дозволяє ефективніше протистояти емоційному вигорянню.
Шлях до справи всього життя у кожного свій. Комусь він дається легко, а хтось пробирається через безліч перешкод. Якщо поставити питання руба: «Чим би я хотів займатися, якби не потрібно було заробляти гроші?», то найчастіше ми схиляємося до варіанта та образу, що залучає нас найбільше. Це не буде остаточною відповіддю, але стане важливим орієнтиром на шляху самопізнання.