У Вінниці презентували унікальні ілюстрації Олени Кульчицької до «Тіней забутих предків» Коцюбинського

У Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського презентували виставку ілюстрацій до повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» української художниці Олени Кульчицької. До експозиції увійшов 31 графічний твір.


Олена Львівна Кульчицька – видатна українська мисткиня, яка більш ніж сотню років тому увірвалася в художнє життя Львова і стала першою жінкою, що здобула мистецьку освіту на теренах Галичини. Олена Кульчицька є авторкою понад чотири тис. художніх творів, що увійшли до золотого фонду української книжкової ілюстрації. Багатогранність її таланту проявляється не лише в графіці та живописі, а й у декоративному мистецтві та ілюструванні друкованих видань.


Під час відкриття виставки директорка музею Лариса Кравченко зазначила, що серія ілюстрацій Олени Кульчицької, стали невіддільною частиною візуального сприйняття твору нашого Сонцелюба.

«Її ілюстрації до повісті "Тіні забутих предків" вирізняються яскравим відображенням народних звичаїв, одягу та побуту гуцулів. Вона вдало передала атмосферу Карпат та містичний, іноді навіть магічний світ, описаний Коцюбинським. Тут художниця вміло використала елементи народного мистецтва у своїх роботах, що додало їм автентичності та глибини. Кожна ілюстрація насичена символами та образами, які допомагають читачеві краще зрозуміти зміст та настрій повісті», – говорить Лариса Кравченко.

Під час заходу вінничанам представили один з ексклюзивних експонатів музею – ілюстроване Оленою Кульчицькою видання повісті «Тіні забутих предків», якому виповнюється 95 років.

 Михайло Коцюбинський

Перший заступник директора департаменту культури ВМР Олексій Циганков зазначив, що представлене видання повісті «Тіні забутих предків» є унікальним та ексклюзивним.

«Дякуємо нашим Збройним Силам України, Захисникам та Захисницям, які сьогодні стоять на сторожі наших кордонів, нашого з вами життя, нашої ідентичності, культури. Адже саме вони дають нам змогу збиратись, відкривати виставки, проводити форуми та ін. Нині ми можемо говорити про творчість відомого вінничанина Михайла Коцюбинського, про діяльність інших відомих митців XX століття», – говорить Олексій Циганков.

Він резюмував, що подія організована у межах заходів Року Коцюбинського (#2024РікКоцюбинського) та виконання Стратегії розвитку культури ВМТГ, яку проводять в межах проєкту #EU4Culture, фінансує ЄС та реалізовує Goethe-Institut Ukraine.

Виставка експонуватиметься до 19 серпня. Вхід вільний.

Довідка: 64-71-02; 067-211-52-71.

Джерело: ВМР



Переглядів: 359
Поширень: 0