При створенні макіяжу, хоч повсякденного, хоч святкового, велика роль відводиться вирівнюванню кольору шкіри та приховуванні недоліків. Використовують для цього тональний крем. Але те, наскільки якісно засіб буде виконувати свої функції багато в чому залежить від техніки нанесення і типу шкіри. Про ці тонкощі розповімо просто зараз.
Основні три техніки нанесення тонального крему
Випускаються такі косметичні засоби в тарі різного типу. Купити тональний крем можна в тюбику чи флаконі з дозатором. Проте, незалежно від формату, для обох видів продуктів можна використовувати однакові способи нанесення:
-
пальцями;
-
спонжем;
-
пензликом.
Кожна техніка має певні плюси та нюанси. Так, наприклад, нанесення пальцями – найбільш швидкий та простий спосіб. Не потрібно використовувати ніякі додаткові аксесуари та морочити голову з доглядом за ними. До того ж, при нанесенні пальцями, тональний крем від температури шкіри нагрівається і за рахунок цього більш рівномірно лягає на обличчя. Але є і мінуси. При використанні цієї техніки порушуються гігієнічні нормативи, що може призвести до швидкого псування крему та висипань на шкірі. Для правильного нанесення певну кількість засобу видавлюють на руку і вже потім потроху пальцями наносять на ніс, лоб та щоки і ретельно розтирають.
Спонжем наносити тональні засоби почали відносно недавно. Проте результат, який забезпечує ця техніка настільки класний, що вона швидко набула розповсюдження. Суть способу полягає в тому, що необхідно невелику кількість тонального засобу вичавити на руку чи палітру і вже звідти набирати на спонж. Далі на шкіру наносити крем треба не розтираючи, а легкими ударами, наче вбиваючи засіб в шкіру. В залежності від кількості шарів косметики можна регулювати ступінь прозорості. Великий плюс техніки в тому, що саме спонжем можна створити максимально тонкий шар та стійке покриття. Але є і мінуси. Перший – при такій техніці суттєво збільшуються витрати засобу, і другий – спонж треба регулярно мити.
Пензлі для тонального крему найбільш часто використовують професійні візажисти. Проте, вона не складна і можна використати вдома. Плюси полягають в можливості створити максимально якісний розподіл засобу на шкірі, без чітких переходів. І при цьому руки залишаються чистими. Наносити пензликом тональний засіб треба легенько, не натискаючи, оскільки це може призвести до більш щільного покриття і поганого розподілу засобу. Причому рухатися треба від центру до периферії. Але є і мінуси. Перший – великі витрати тонального засобу, другий – необхідність кожного разу ретельно мити пензлик. До того ж, створити натуральний рівномірний макіяж без досвіду і практики може бути складно.
Також на те, наскільки зручно наносити засіб і наскільки якісно він перекриває недоліки, треба правильно підібрати косметику.
Як вибрати тональний засіб згідно типу шкіри
Тональний крем буває різних типів. Між собою ці засоби відрізняються за складом, типом фінішу, щільністю. І ці показники обов’язково треба враховувати, вибираючи косметику, оскільки на різному типу шкіри різні види тонального крему можуть забезпечувати зовсім не схожий ефект.
Так, для сухої шкіри потрібні формули з поживними речовинами. Тож краще обрати засоби з олійками та вітамінами А і Е в складі. Важливо, аби крем не сушив шкіру додатково, тому варто оминати тоналок з матовим фінішом.
Для жирної шкіри, навпаки, засоби з олійками не потрібні. Вони просто будуть швидко скочуватися по шкірі, забивати в пори та зморшки. Тому краще вибирати тональний крем з матовим фінішом (такі продукти мають в складі адсорбуючі компоненти) та без олійок. Додавати блиску не потрібно, шкіра сама по собі буде блищати.
При комбінованій шкірі краще використовувати 2 типи тональних засобів – з матовим фінішом для зони Т і зволожуючий з поживними компонентами для інших ділянок шкіри. Якщо є сумніви в доцільності використання відразу двох кремів, то можна не витрачатися на покупку повнорозмірної упаковки. На платформі Shafa можна знайти косметику «на розпив» та замовити невелику кількість різних засобів в міні-об’ємі.