Погодьтеся, це жахливо, коли, розмовляючи по телефону, ви не чуєте співбесідника або він постійно перепитує, що саме ви сказали. Іноді такі проблеми спричинено недоліками зв’язку, але частіше — несправністю мікрофона смартфону.
Така поломка — зовсім не привід купувати новий гаджет. Адже електроакустичний прилад можна досить легко замінити власноруч.
Максимально задовольнить ваші потреби
Вартість мікрофона (докладніше ознайомитися з розцінками можна, перейшовши за посиланням https://vseplus.com/product/mobilnye-telefony/10-mikrofony) набагато менша за новий, навіть бюджетний, телефон. Перед тим, як замовляти цю важливу деталь, варто ознайомитися з її характеристиками і зупинитися саме на тому приладі, котрий максимально задовольнить ваші потреби.
Вугільні, електронні, електромеханічні
Наразі виокремлюють три основні категорії мікрофонів для смартфонів:
- вугільні — досить застаріла, але все ще популярна технологія;
- електронні — чудово вловлюють голос людини і мінімізують сторонні шуми;
- електромеханічні — завдяки використанню декількох MEMS-пристроїв якість передавання звуку такими моделями найкраща.
Діагностуємо поломку
Діагностувати поломку мікрофона в своєму телефоні досить просто. Із електроакустичним приладом виникли проблеми, якщо:
- ви погано чуєте співрозмовника або він вас;
- під час бесіди щось шумить, а власне голосу майже не чутно;
- під час розмови періодично зникає звук.
Слід зазначити, що сторонні шуми можуть виникнути внаслідок неякісного ремонту або заміни мікрофона. У такому випадку бажано звернутися до фахівців, які зможуть провести професійну діагностику вашого пристрою та усунути всі несправності.
Уникайте заливання і середовищ, в яких забагато пилу
Однією з найпоширеніших причин пошкодження мікрофонів є потрапляння на них води або іншої рідини. Аби уникнути такої проблеми, бажано користуватися максимально герметичними чохлами та намагатися нічим не заливати телефон.
У зоні ризику й смартфон того, хто вимушений перебувати у занадто забрудненому середовищі, адже дрібний пил або пісок також можуть потрапити в корпус гаджета та спричинити його несправність. У такому разі іноді допоможе механічне чищення апарата, яке бажано доручити професіоналам.
Несправність мікрофона може негативно впливати не лише на якість звуку під час розмов, а й на розпізнавання голосових команд пристроєм та запис звуку під час відео. Зазвичай негаразди спостерігаються одночасно в усіх випадках застосування електроакустичного приладу, що полегшує діагностування проблеми.