Реалізація проєктів та пріоритети Вінниці: звіт про виконання завдань за перше півріччя 2024 року

Сьогодні, 8 серпня, під час засідання виконавчого комітету прозвітували про виконання завдань з розширення інструментів підтримки бізнесу, стимулювання розвитку аграрного сектору, залучення інвестицій, підготовку до опалювального сезону та реалізацію низки інших проєктів за перше півріччя поточного року. 

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський зазначив, що безумовним пріоритетом для Вінниці залишається фінансова та матеріальна підтримка Збройних Сил України.

«З першого дня повномасштабного вторгнення наша громада робить все, щоб військові відчували нашу підтримку. Міський голова Сергій Моргунов дав доручення, щоб ми об'єдналися навколо допомоги ЗСУ. Військові та їх родини мають відчувати нашу підтримку. Це буде можливо тоді, коли економіка встане з колін після падіння у 2022 році, якого Україна ще не знала. Зараз наше завдання вийти на довоєнний рівень, щоб допомога військовим продовжувала надходити, і ми могли закуповувати автівки, дрони та військову амуніцію. Потрібно, щоб економіка продовжувала працювати. Зараз є чимало викликів і в енергетичній сфері, і з браком кадрів, але все це порівняно з кровопролиттям в зоні бойових дій – помірні виклики», – сказав секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський.

Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов розповів детально про те, що вдалося реалізувати в громаді за перші шість місяців в межах дії Програми економічного і соціального розвитку ВМТГ.

«Безумовним пріоритетом 2024 року залишається фінансова та матеріальна допомога підрозділам Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронних органів, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань, соціальна підтримка Захисників та Захисниць України, членів їхніх сімей та родин загиблих. Вінниця очолює рейтинг міст обласного значення із найбільшою часткою виділення коштів на підтримку сил безпеки та оборони, соціальну підтримку Захисників та Захисниць України, членів їх сімей та родин загиблих, що становить 15,1% від власних доходів бюджету, отриманих в І півріччі 2024 року», – сказав Максим Мартьянов.

Ще одним з ключових завдань, які передбачає Програма економічного і соціального розвитку ВМТГ, є відновлення економічної стійкості попри виклики, з якими зіштовхнулася громада через повномасштабну війну.

З початку року у Вінниці затвердили нові програмні документи, присвячені розвитку безбар’єрного простору та комплексному відновленню території громади, а також підтримці малого та середнього підприємництва. Крім того, фахівці завершують розробку містобудівної документації – «Комплексного плану просторового розвитку території Вінницької міської територіальної громади та Проєкту внесення змін до Генерального плану м.Вінниця», а також розробляють нові галузеві цільові програми у сфері житлово-комунального господарства.

За словами Максима Мартьянова, працюючи над покращенням бізнес-клімату у громаді, Вінниця пролонгувала дію інструментів фінансової підтримки суб’єктів господарювання для розвитку бізнесу, стимуляції зайнятості та впровадження заходів з енергоефективності. Паралельно триває й фінансово-економічна підтримка місцевих аграріїв – бджолярів, овочівників та картоплярів.

«Одним із ключових секторів економічної діяльності, що набуває динамічного розвитку в громаді, особливо під час війни, є сфера логістики. За звітний період у Вінниці активно реалізується низка інвестиційних проєктів, водночас триває розбудова індустріальних парків, які сконцентровані на розвитку машинобудівної промисловості та агропереробці. Також згідно з визначеними графіками триває будівництво на базі Вінницького інноваційно-технологічного парку "Кристал". Станом на початок липня виконано вже 70 % від загального обсягу будівельних робіт. Роботи проводяться в межах реалізації місцевої ініціативи "Інноваційно-технологічний парк “Кристал” – простір для створення і реалізації нових бізнес-проєктів та впровадження інновацій задля відбудови України" – переможця проєкту "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів" (SRER), який фінансує Уряд Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні», – розповів Максим Мартьянов.

Охоплює Програма також комунальний та житловий сектор. Максим Мартьянов розповів, що за перше півріччя будівельники реалізували капітальні ремонти покрівель, інженерних мереж, стиків у житлових будинках із застосуванням енергоощадних технологій. Окрім того, робітники ремонтували ліфти, системи електрозабезпечення в місцях загального користування в житлових будинках. Реалізуючи ідеї доступності та безбар’єрності, у Вінниці також встановлювали пандуси біля входів в під’їзди багатоповерхівок.

Максим Мартьянов також додав, що за цей час комунальні служби дбали за порядком на вулицях та дорогах міста, оновили рухомий склад Вінницької транспортної компанії за допомогою місцевих спеціалістів та за підтримки міжнародних партнерів, проводили ремонти водопроводу та каналізації, а також трубопроводів та теплових мереж, щоб вінничани були забезпечені комунальними послугами.



Переглядів: 444
Поширень: 0