У Вінниці представили результати виконання бюджету громади за перше півріччя 2024 року

Основні результати виконання бюджету за перше півріччя поточного року демонструють стабільність у всіх напрямках надходжень, без кредиторської заборгованості по захищених статтях видатків. Ці показники були представлені сьогодні, 15 серпня, директоркою департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніною Лесь на засіданні виконавчого комітету. Вона зазначила, що основними завданнями бюджетної політики є «Безпека та оборона», «Стійкість» та «Турбота». Проєкт документа отримав схвалення присутніх, тож незабаром його розглянуть на черговій сесії.

Про це інформує Вінницька міська рада.

Коментуючи рішення виконавчого комітету Вінницький міський голова Сергій Моргунов підкреслив: «В першу чергу "Безпека і оборона", "Стійкість", "Турбота". Однозначно потрібно акумулювати всі ресурси в межах тих коштів, які ми можемо спрямувати на ці напрями. Втім водночас громада має розуміти, що в нас ще є делеговані зобов’язання та захищенні статті, які ми повинні виконувати згідно з нашими повноваженнями. А є власні надходження, в межах яких ми можемо працювати в цих трьох ключових пріоритетах».

Відтак очільник громади наголосив на важливості роботи щодо наповнення бюджету.

«Цю роботу ми не повинні призупиняти в жодному разі й максимально займатися збільшенням дохідної частини в контексті місцевих податків і зборів. Через аналіз, через статистичні данні, через ефективне адміністрування податків, роз’яснювальну роботу серед членів територіальної громади міста, – наголосив він. – А в цілому викликів, звичайно, багато. Один із них – це підготовка до опалювального періоду і вирішення тих питань, які стосуються енергетики, тепла і води – їх наявності в першу чергу. І ті плани, які можемо в межах своїх повноважень, ми повинні реалізовувати».

За словами, директорки департаменту фінансів ВМР Антоніни Лесь. як і планування, так і виконання бюджету Вінницької громади традиційно відбувається із дотриманням ключових принципів: відкритість та прозорість, максимальна залученість людей на всіх етапах процесу, збалансованість та реалістичність. А відповідно до головних пріоритетів фінансової політики, бюджет поточного року можна назвати «Бюджетом оборони, безпеки, стійкості та турботи».

Доходи бюджету

Щодо суми надходжень до бюджету, то за перше півріччя вдалося закумулювати 3, 4 млрд. грн.

«Основна роль у наповненні бюджету належить власним доходам. Річний план по ним виконано на 51, 3 %. Головними бюджетоутворюючими податками загального фонду залишаються податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, єдиний податок, та плата за землю. Зазначимо, що по цих доходних джерелах забезпечено не лише виконання уточненого плану, а й у порівнянні з відповідним періодом минулого року, досягнуто зростання, – підкреслила директорка департаменту фінансів Антоніна Лесь. – Звичайно, вилучення "військового" ПДФО позначилось на цифрах, однак втрати дещо компенсувало збільшення мінімального розміру заробітної плати і прожиткового мінімуму, а також активна діяльність на території громади релокованого бізнесу. А серед трансфертів із інших бюджетів найбільшою залишається освітня субвенція з державного бюджету».

Так само, каже доповідачка, переважно за рахунок власних доходів вдалось наповнити спеціальний фонд – на його рахунок надійшло понад 232 млн грн, з них, зокрема, доходи бюджету розвитку становлять 67,8 млн грн, трансферти з державного та обласного бюджетів – 26, 6 млн грн. Крім того, до спеціального фонду залучено грантові кошти ПРООН «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» у сумі 32,6 млн грн.

«Окремо зазначу, що завдяки наполегливій роботі департаменту земельних ресурсів до бюджету розвитку мобілізовано 66,2 млн коштів надходжень від продажу землі, що перевищує показник першого півріччя 2023 року у 2, 5 рази», – зауважила Антоніна Лесь.

Видатки бюджету

Щодо видаткової частини бюджету, то за шість місяців поточного року вона склала 3, 3 млрд грн (у порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки збільшились майже на 18%).

«Протягом січня-червня значна увага приділялася подоланню соціально-економічних викликів нашої громади, забезпечення належної роботи закладів освіти та охорони здоров’я, транспорту та житлово-комунальної інфраструктури тощо. Але основними залишаються пріоритети, закладені в основу бюджету 2024 року – це "Безпека і оборона", "Стійкість" та "Турбота". На фінансування за цими ключовими напрямами у першому півріччі спрямовано 1, 6 млрд грн, що становить майже 59% видатків бюджету, здійснених за рахунок власних доходів», – вказала під час звіту Антоніна Лесь.

За її словами, в умовах воєнного стану, головною складовою бюджетної політики є робота на Перемогу, коли левова частка коштів йде на підтримку Збройних Сил України, Національної гвардії та інших військових формувань. Нагадаємо, згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця на першому місці серед усіх обласних центрів по відсотку бюджету, що закладено на допомогу ЗСУ.

Так, у звітному періоді на підтримку військових було спрямовано майже 360 млн грн, з них:

  • 149,9 млн грн – у вигляді субвенції державному бюджету;
  • 209,8 млн грн – на придбання матеріальних цінностей з подальшою передачею бойовим підрозділам.

«Хочу звернути увагу, що за результатами проведення торгів на закупівлю матеріальних цінностей досягнута економія бюджетних коштів у сумі 28 млн 200 тисяч грн, які також будуть використані на потреби наших воїнів, – каже директорка департаменту фінансів. – А загальна сума коштів, яка направлена з бюджету у звітному періоді на допомогу ЗСУ, соціальну підтримку Захисників та Захисниць України, членів їхніх сімей, родин загиблих, складає 427 млн 600 тисяч грн та становить 15,1 % від власних доходів бюджету».

Відповідний ресурс, зокрема скеровувався й на забезпечення безпеки жителів громади. А це будівництво протирадіаційних укриттів у 10 закладах освіти (6 ліцеїв, 4 ДНЗ); ремонт споруд цивільного захисту у 6 -ти закладах ( 5 – освітніх, 1- охорони здоров’я), а також на облаштування та утримання таких споруд.

«В умовах сьогодення надзвичайно важливим завданням є належне виконання бюджету, пошук додаткових джерел доходів та дотримання жорсткої економії витрачання коштів, – наголосила Антоніна Лесь. – Утім, потрібно бути реалістами, визнаючи, що ключові показники надходжень до бюджету напряму залежать і від загальної ситуації в Україні – її фінансової та економічної спроможності».



Переглядів: 329
Поширень: 0