Жодна з водойм у Вінниці не є придатною для купання

З метою забезпечення контролю за якістю води відкритих водойм на території Вінницької міської територіальної громади згідно наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 21.05.2024 р. №81-О та на виконання бюджетної програми фахівці Вінницького міського управління здійснили відбір проб води в місцях купання людей.

Зразки були доставлені у Вінницьку регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для досліджень на відповідність вимогам Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ України від 16.06.1996 р. №173, наказу МОЗ України №721 від 02.05.2022 р. "Про затвердження Гігієнічних нормативів якості води водних об'єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення".

За результатами експертних висновків встановлено:

  • На Вишенському озері якість води не відповідає нормативним значенням по мікробіологічним показникам, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 29300КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічним показникам встановлена невідповідність по запаху, який становить 2 бали при нормі не більше 1; по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 8,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
  • На пляжі «Гонти» якість води річки Південний Буг не відповідає нормативним значенням по мікробіологічним показникам, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 21000КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічним показникам встановлена невідповідність по запаху, який складає 2 бали, при нормі не більше 1; по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
  • На пляжі «Хімік» якість води річки Південний Буг не відповідає нормативним значенням по мікробіологічним показникам, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 1100000КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічним показникам встановлена невідповідність по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
  • На пляжі «Центральний» якість води річки Південний Буг не відповідає нормативним значенням по мікробіологічним показникам, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 46000КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічним показникам встановлена невідповідність по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
  • Слід зазначити, що засіданням міської комісії ТеБтаНС від 12.04.2024 р. протокол №10 прийнято рішення про відтермінування початку функціонування пляжів та місць масового відпочинку комунальної власності на водних об'єктах, розташованих на території Вінницької МТГ до закінчення терміну дії воєнного стану в Україні.

Враховуючи викладене, з метою недопущення виникнення захворювань серед населення, пов'язаних із забрудненням води відкритих водойм, керуючись ст. 26 Закону України «Про систему громадського здоров'я», на адреси начальника КП ВМР «Комбінат комунальних підприємств» та директора Департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР направлені листи з попередженням, що на вказаних зонах відпочинку повинні бути наявні таблички із надписом «Купатись заборонено».

В Держпродспоживслужбі рекомендують мешканцям м. Вінниця утриматись від купання у відкритих водоймах зазначених зон відпочинку!



Переглядів: 332
Поширень: 0