Як відрізнити правду від брехні: у Вінниці з'явився унікальний лабіринт медіаграмотності

Уже тиждень у Вінниці діє лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР – ПЕРЕВІРРР». Його вже відвідали чимало жителів громади: як зовсім юних, так і більш поважного віку. Тут вінничани та вінничанки можуть дізнатися, як відрізнити правду від брехні та не потрапити на гачок ворожих пропагандистів. Локація знаходиться на площі перед Літнім театром у Центральному парку імені М. Леонтовича. В 12 кімнатах наведені конкретні поради для протидії пропаганді.

Відвідати лабіринт можна з 11:00 до 21:00. Діятиме він до 2 вересня.

Вхід безкоштовний. 

За допомогою лабіринту медіаграмотності вінничани та вінничанки мають змогу перевірити свої навички критичного мислення. Адже кожна кімната – має свою тематику. Учасники та учасниці дізнаються більше відомостей про загрози інформаційного середовища, серед яких маніпуляції, тролі та боти, стереотипи та пропаганда.

Своїми враженнями від проходження лабіринту поділилась Мирослава Слобода. Дівчина зізналась, що поняття інформаційної бульбашки стало для неї справжнім відкриттям. А тести в соціальних мережах, на кшталт «Яка ти тварина» відтепер проходити ніколи не буде, оскільки так її особиста інформація може потрапити у руки зловмисників.

«Спочатку може здатися, що розуміння цих явищ просте, адже ми щодня зіштовхуємося з ними у соцмережах та новинах. Проте інтерактивні завдання у лабіринті показують, наскільки глибоко вони впливають на наші переконання та емоції. Кімнати оформлені так, що здається, ніби ти знаходишся в епіцентрі інформаційного шторму. Особисто я зробила свої висновки і відтепер буду більш обачною в інтернеті. Лабіринт змушує задуматися над тим, скільки часу ми витрачаємо на поглинання інформації, яка часто виявляється фальшивою або маніпулятивною», – говорить вінничанка, відвідувачка унікальної локації.

Водночас організатори зазначають, що лабіринт – це не лише про проблему, а й про вирішення. Кожна кімната пропонує практичні поради: як розпізнати фейкові новини, не вестися на клікбейт, виявляти боти та тролів. Важливо, що всі ці поради підкріплені наочними прикладами та простими, але ефективними методами, які можна застосувати у повсякденному житті. У лабіринті також є фотозони.

Джерело: ВМР



Переглядів: 322
Поширень: 0