Нацбанк хоче змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг": що відомо

Для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відновлення національних традицій у грошовому обігу України, Національний банк України пропонує змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг".

Про це йдеться на сайті Національного банку України.

"Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як "копійка" фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово "шаг", – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний. 

Чому змінюється назва монет

Відродження назви "шаг" поверне українським монетам власну ідентичність, допоможе очистити грошовий обіг від російського впливу. Крім того, даний крок сприятиме дерусифікації та деколонізації України, а також відновлення національних традицій у грошовому обігу.

На сайті зазначено, що назва “шаг” має давнє українське походження. Вона уже використовувалася як на території України, так і в українській грошовій лічбі (з XVI – XVII ст.). Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників.

У часи Української революції 1917–1921 років у реальний грошовий обіг були введені грошові знаки з назвою “шаг”, що було закріплено на законодавчому рівні. Тому вiдродження такої практики обґрунтоване iсторичною та мовною традицiєю України.

Варто зазначити, що Національний банк не планує спеціально, через зміну назви,  вилучати з грошового обігу монети, номіновані в копійках, та обмінювати їх на шаги. Монети "копійка" та "шаг" перебуватимуть в обігу паралельно. Громадянам не потрібно буде вживати додаткових заходів для обміну копійок на шаги. 

"Це дасть можливість уникнути додаткових витрат, пов’язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни. Поступове введення в обіг монет, номінованих у шагах, у межах планового випуску не вплине на інфляцію, оскільки не передбачається збільшення обсягів готівкових грошей в економіці", - йдеться у повідомленні.



Переглядів: 386
Поширень: 0