Вінничанка Марія Шпатківська здобула срібну медаль на Паралімпійських іграх

Українська спортсменка Марія Шпатківська здобула свою першу медаль на Паралімпійських іграх, виборовши срібло у штовханні ядра в класі F46.

Про це повідомляє Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.

"Це видатне досягнення, яке підтверджує Вашу майстерність, силу волі та відданість спорту. Пишаємось Вами, Маріє!", - зазначають у повідомленні.

За інформацією видання Суспільне, у фіналі штовхання ядра Марія Шпатківська змагалася за медалі разом із 14 суперницями. Головною претенденткою на "золото" була американка Ноель Малкамакі, яка двічі вигравала чемпіонати світу у 2023 та 2024 роках.

Малкамакі підтвердила свій статус фаворитки, вигравши змагання із золотом та встановивши світовий рекорд, штовхнувши ядро на 14.06 м. Марія Шпатківська виборола срібну нагороду.

Найкраща спроба Шпатківської склала 12.35 м. Цей результат став не лише її особистим і національним рекордом, але й новим рекордом Європи.

Нагадаємо, 24-річна Марія Шпатківська представляє Вінниччину. Спортсменка виступає в класі F46.