У Вінницькому регіональному центрі серцево-судинної патології застосовують новітні методики лікування кардіологічних захворювань. Зокрема, медики користуються методом ЕКМО (екстракорпоральної мембранної оксигенації). Це технологія життєзабезпечення, коли не працюють власні легені та/або серце пацієнта.
Медики розповіли про випадок з 71-річним пацієнтом, якого доставили до Вінницького кардіоцентру у вкрай важкому стані – з кардіогенним шоком, гострим коронарним синдромом. Пацієнта одразу взяли в рентгенопераційну, проте, незважаючи на проведену реваскуляризацію, його стан залишався вкрай важким.
Під час ультразвукового дослідження було виявлено ураження лівого шлуночка та інфаркт правого, що має вкрай негативний прогноз. Задля порятунку життя пацієнта команда спеціалістів Центру ухвалила рішення невідкладно підключити пацієнта до апарату ЕКМО і, вже під підтримкою серця їм вдалося відкрити ще одну артерію.
Окрім того, перебіг захворювання ускладнився гострою нирковою недостатністю, порушеннями ритму серця та розвитком повної атріовентрикулярної блокади, що вимагало встановлення кардіостимулятора.
Протягом всього періоду лікування пацієнт перебував в свідомості, повноцінно самостійно харчувався та виконував фізичні вправи для підтримки опорно-рухового апарату. Поки частково функцію серця пацієнта виконував апарат ЕКМО, лікарям вдалося успішно впоратися з важкою патологією і чоловік вже виписаний зі стаціонару зі словами вдячності медикам та доглядальникам.
Джерело: ВМР