Створення прикрас своїми руками – це можливість виявити свій творчий потенціал та чудовий спосіб поповнити колекцію модної біжутерії. Розгляньмо 3 популярні способи виготовлення прикрас, які є актуальними у 2024 році та точно залишаться популярними ще багато років.
Прикраси із полімерної глини
Полімерна глина – це один із найуніверсальніших матеріалів для створення біжутерії. Завдяки пластичності, з нею легко працювати, і можна створювати прикраси будь-якої складності: сережки, кулони, браслети та багато іншого.
Що потрібно для виготовлення прикрас із полімерної глини
Необхідні матеріали:
- Полімерна глина https://candy-yarn.com.ua/ua/g135480534-polimernaya-glina, її ще називають пластикою чи масою для моделювання. Купуйте ту, яка застигає самостійно, без запікання. На упаковці такого матеріалу написано Air dry clay.
- Інструменти для ліплення. Їх називають стеками. Для початку можна обійтися тим, що є вдома, але з інструментами процес ліплення буде легшим, а результат професійнішим.
- Фурнітура (швензи, ланцюжки, застібки, піни). Яку вибрати фурнітуру залежить від ідеї готового виробу.
- Акрилові фарби для розпису. Можна вибрати звичайні, але для довговічності краще замовити акрил для декору.
- Форми для ліплення. Існують спеціальні тверді форми молди для деталізації елементів. Хоча, звичайно, можна скористатися натуральними варіантами, наприклад, взяти листочок з дерева і передрукувати його рельєф на глину.
Процес використання пластики написаний на упаковці, але якщо коротко, то потрібно:
- підготувати робочу поверхню і розімнуть полімерну глину до м'якого стану;
- сформувати бажану форму для прикраси;
- додати текстуру використовуючи формочки та інструменти для ліплення;
- прикріпити фурнітуру;
- дати висохнути матеріалу;
- розфарбувати фарбами.
Полімерна глина дозволяє створювати біжутерію у будь-якому стилі. Майстри часто використовують техніку змішування кольорів для досягнення ефекту мармуру або створення градієнтів.
Біжутерія з епоксидної смоли
Епоксидна смола - Це матеріал, який буквально підкорив світ рукоділля. Завдяки прозорості та можливості додавати різноманітні декоративні елементи всередину смоли, можна створювати приголомшливі прикраси з ефектом глибини.
Що потрібно купити для виготовлення прикрас з епоксидної смоли
Необхідні матеріали:
- Епоксидна смола та затверджувач. Для рукоділля можна купити набір епоксидна смола для творчості А + затверджувач В.
- Форми для заливання. Силіконові молди можуть бути дуже різноманітні. Перед покупкою продумайте який виріб ви хочете виготовити.
- Пігменти та барвники. Сухі або рідкі пігменти допоможуть досягти необхідних кольорів. Заливаючи їх епоксидкою ви можете досягти 3Д ефекту.
- Блискітки, засушені квіти, камінці та інші елементи декору.
- Фурнітура (основи, швензи, ланцюжки).
- Склянки та мірні місткості. Часто потрібно працювати з різними кольорами й для цього знадобиться багато ємностей для смоли.
- Рукавички для захисту шкіри від смоли та пігментів.
Коротка інструкція (туторіал) процесу створення виробів зі смоли:
- змішайте епоксидну смолу з затверджувачем у правильних пропорціях, дотримуючись інструкції виробника;
- додайте пігменти, глітер, щоб прикрасити вашу майбутню прикрасу;
- частково залийте суміш у підготовлену силіконові форми та покладіть декоративні елементи. Потім залийте усю форму;
- залиште смолу на кілька годин (або навіть день) для повного затвердіння;
- після застигання акуратно вийміть виріб із форми та при необхідності відшліфуйте краї;
- прикріпіть фурнітуру для створення повноцінної прикраси.
Епоксидна смола відкриває неймовірні можливості для експериментів. Ви можете створювати прикраси з ефектом моря, космосу або навіть інкрустувати дрібні декоративні предмети всередину кулонів та сережок.
Бісерні прикраси
Бісер – один із найдавніших та найпопулярніших матеріалів для створення біжутерії. Останніми роками мода на бісерні прикраси повернулася, і дедалі більше людей освоюють техніки бісероплетіння.
Що потрібно для виготовлення прикрас з бісеру
Необхідні матеріали:
- Бісер (Розміри 8/0, 10/0, 11/0 найбільш популярні для прикрас). Найякісніші виробники це Чехія та Японія. Японський і чеський бісер https://candy-yarn.com.ua/ua/g135067367-biser рівний і з нього легше плести ніж з дешевого китайського
- Волосінь або силіконова нитка (вона тягнеться і добре підійде для браслета без застібки)
- Голки для бісеру (тонкі та довгі, щоб легко проходити через маленькі отвори)
- Фурнітура (застібки, кулони, швензи, замочки)
- Верстат для бісероплетіння. Його зручно використовувати для ткацтва плоских браслетів із бісеру. Станок можна зробити з коробки й зрозуміти чи потрібно вкладати в нього гроші або вам зручніше плести вручну.
За допомогою бісеру можна створювати як прості браслети та намисто, так і складні композиції, які стануть справжнім витвором мистецтва.
Створення прикрас власноруч – це творчий процес рукоділля. Завжди цікаво як задуманий виріб перетворюється на справжню прикрасу. Вибирайте вподобаний метод і починайте експериментувати!