Збірна України з футзалу обіграла Венесуелу та вийшла у півфінал ЧС-2024

Збірна України з футзалу повторила національний рекорд на чемпіонаті світу-2024. Національна команда перемогла Венесуелу та вдруге в історії вийшла у півфінал мундіалю.

На цьогорічній світовій першості Україна вдруге в новітній історії пробилась у чвертьфінал ЧС. Востаннє “синьо-жовті” виступали на цій стадії у 2012 році — зазнали поразки від Колумбії (1:3).

Цьогоріч суперником України в 1/4 фіналу стала збірна Венесуели, яка лише вдруге в історії виступає на мундіалі. Найкращим результатом південноамериканської збірної на ЧС був вихід в 1/8 фіналу у 2021 році. У плейоф ЧС-2024 Венесуела пройшла як найкраще третє місце, а у на шляху до чвертьфіналу здолала Іспанію, пише Суспільне Спорт.

Як пройшов матч Україна — Венесуела?

• На п’ятій хвилині першого тайму рахунок відкрила збірна України. Даниїл Абакшин відгукнувся на передачу Ігоря Корсуна та пробив по воротах — 1:0.
  • Втім вже через хвилину Венесуела зрівняла рахунок. Південноамериканська збірна розпочала позиційну атаку: Кевін Брісеньйо віддав пас у штрафний майданчик, а Мільтон Франсія замкнув передачу.
  • На 14-й хвилині Ігора Чернявський витяг на себе голкіпера Венесуели та віддав передачу — Петро Шотурма вразив порожні ворота. А ще через дві хвилини Абакшин зіграв на добиванні після удару Семенченка.
  • Втім Венесуела змогла зрівняти рахунок упродовж двох хвилин: спочатку ворота українців вразив Хесус Віамонте, а потім Альфредо Відаль відновив паритет.
  • Вже до кінця першого тайму Данило Абакшин відзначився хеттриком: на 18-й хвилині. Спершу Венесуела змогла відбити атаку “синьо-жовтих”, однак Абакшин скористався помилкою Віктора Карреньйо, від якого відскочив м’яч та зіграв на добиванні.
  • За 24 секунди до завершення першого тайму Назар Швед збільшив перевагу “синьо-жовтих” до двох м’ячів, пробивши під поперечину.
  • Вже на першій хвилині другого тайму Україна забила шостий гол. Абакшин витягнув на себе захисників, віддав передачу на Ростислава Семенченко, який в падінні забив гол.
  • На 27-й хвилині у воротах Венесуели відзначився голкіпер “синьо-жовтих” Олександр Сухов: отримав пас від Шведа, протягнув м’яч через весь майданчик та пробив у лівий верхній кут воріт.
  • На 30-й хвилині Венесуела відіграла один м’яч, однак через три хвилини Чернявський знову збільшив перевагу “синьо-жовтих” до чотирьох голів.
  • Микола Микитюк також записав до свого активу м’яч: вражав уже порожні ворота після гольової передачі Даниїла Абакшина.

ЧС-2024 з футзалу. 1/4 фіналу

Україна — Венесуела 9:4\

Голи: Абакшин, 5, 16, 18, Шотурма, 14, Швед, 20, Семенченко, 21, Сухов, 27, Чернявський, 32, Микитюк, 38 — Франсія, 5, Вімонте, 16, Відаль, 17, Марілло, 30

Що означає результат України?

• України вперше за 28 років вийшла у півфінал чемпіонату світу з футзалу.
  • Збірна України повторила національний рекорд: досі “синьо-жовті” лише на першому для себе турнірі у 1996 році доходили до півфіналу, де посіли четверте місце.
  • Швед за перебором жовтих карток пропускатиме півфінал.
  • Наступним суперником збірної стане Бразилія, яка у 1/4 фіналу обіграла Марокко. Півфінальний матч відбудеться у середу, 2 жовтня.