Стадниця отримала новий Генеральний план: місцеві мешканці підтримали розвиток громади

Вчора, 7 жовтня, у Стадниці відбулись громадські слухання, під час яких місцеві мешканці схвалили проєкт Генерального плану та звіт про Стратегічну екологічну оцінку для свого населеного пункту. Таким чином, на сьогодні всі приєднані території Вінницької громади мають відповідну містобудівну документацію. Це стане основою для Комплексного плану розвитку ВМТГ та Генерального плану міста, що є вимогою діючого законодавства та дороговказом для пріоритетів на найближчі десятиліття. Вінниця стала однією з перших в Україні, яка наблизилась до затвердження такої документації.

Про це інформує Вінницька міська рада.

Громадське обговорення проєкту містобудівної документації – Генерального плану та звіту про Стратегічну екологічну оцінку с. Стадниця Вінницької міської територіальної громади тривало майже рік і проходило у кілька етапів. У перебігу усього періоду фахівці департаменту архітектури та містобудування ВМР, а також безпосередні розробники проєкту тісно комунікували із місцевими жителями. А все для того, щоб максимально врахувати їхні побажання та потреби, зазначає Юрій Самойленко, представник замовника документації. За його словами, та, якою донині користувалися у населеному пункті, вже давно вичерпала свій ресурс. Адже була затверджена у далекому 1949 році, тож не могла передбачити зміни, що вже відбулися з плином часу та швидше стояла на заваді прогресу місцевої громади.

«Власне тривалість громадського обговорення щодо Генерального плану Стадниці була пов’язана з багатовекторністю цього населеного пункту. Відтак тут можна було проєктувати декілька варіантів сценаріїв розвитку. Вибір остаточної візії був саме за жителями, а вони були найактивнішими з-поміж усіх, – зазначив представник департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Юрій Самойленко. – Лише після ретельного коригування проєкту ми вийшли на громадські слухання. І результат видався саме таким, на який сподівалися».

Відкритість, прозорість та демократичність усієї процедури громадських обговорень дали можливість жителям вносити свої пропозиції на усіх етапах процесу, а також отримувати фахові відповіді на свої запитання. Водночас розробники проєкту могли вчасно коригувати його з урахуванням як колективних, так і індивідуальних інтересів. Крім того, представлений документ ґрунтується на глибокому аналізі демографічної ситуації, що базується на прогнозах розширення житлової забудови, а відтак необхідності розширення соціальної, виробничої та транспортної інфраструктури населеного пункту. Особливий акцент – безумовно зосереджувався на екологічному компоненті. Адже збереження довкілля – невіддільна частина Зеленого курсу Вінницької громади.

«Під час розроблення проєкту Генерального плану міська влада повністю врахувала потреби місцевих жителів. Красномовним підтвердженням цьому – майже одноголосна підтримка містобудівної документації, – підкреслила староста Стадницького старостинського округу Юлія Давидюк. – Згідно із планом, у нас збільшиться площа населеного пункту, що своєю чергою спричинить зростання кількості жителів. Відповідно передбачається, зокрема будівництво медичних та освітніх закладів. Розширення виробничих зон для розвитку, адже ми потребуватимемо створення нових робочих місць. Я думаю, що усе у нас буде супер!»



Переглядів: 277
Поширень: 0