Міфи про вино: розвінчуємо найпоширеніші стереотипи

РЕКЛАМА

Вино – це один із найстаріших алкогольних напоїв, яким люди насолоджується вже протягом кількох тисячоліть. Він увібрав в себе культурні особливості різних народів і епох. Проте наслідком багатої історичної спадщини цього напою стали також численні міфи та стереотипи, в яких нерідко губляться навіть істинні поціновувачі вина. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші з цих міфів та спробуємо їх розвінчати.

"Чим старіше вино, тим краще"

Жертвою цього стереотипу хоч раз ставав кожен з нас. Частково він відповідає реальності, адже існують вина, які з кожним десятиліттям зберігання набувають нових смакових відтінків. Однак деякі вина значно краще смакують протягом перших кількох років після виготовлення. Це доводять експертні огляди вин України, що часто віддають першість саме молодим винам. Зокрема провідний український винороб компанія Villa UA випускає чимало сортів вина, як з білого, так і з червоного винограду, які рекомендують куштувати у перший рік після випуску. 

"Червоне вино тільки для м'яса, а біле для риби"

Це твердження також вже давно не актуальне. Руйнуванню цього стереотипу сприяє стрімкий розвиток виноробства та поява нових смаків і купажів. Провідні шеф-кухарі світу все частіше пропонують своїм гостям вина з білого винограду до різноманітних м’ясних страв, а деякі рибні страви подають із червоним вином. Так сучасні тенденції руйнують загальноприйняті судження, спонукаючи гурманів експериментувати зі смаками та власноруч знаходити свої улюблені поєднання. 

"Дешеве вино – погане вино"

Це судження також потроху відходить у небуття. Достатньо ознайомитись бодай з кількома оглядами найкращих бюджетних вин України, і у вас зникне бажання витрачати гроші на шалено дорогі продукти культових світових брендів. Що ж до так званого «порошкового вина», то такий продукт взагалі важко віднести до категорії вин, адже він не відповідає жодному зі стандартів виноробної галузі.  

"Червоне вино корисніше за біле"

Причиною появи цього міфу є те, що під час виробництва червоного вина від винограду не відділяють шкірку. У шкірці ж міститься чимало корисних для серцево-судинної системи антиоксидантів. Однак це судження також не є вірним, адже вино з білого винограду також містить чимало корисних для здоров’я речовин. До того ж в деяких червоних винах, в залежності від сорту, може міститися значно менше антиоксидантів, ніж у білих.

"Рожеве вино – це суміш червоного і білого"

Довіряючи цьому неправдивому судженню, люди нерідко гребують рожевим вином. Однак технологія виготовлення рожевого вина значно складніша, і тут точно не йдеться про звичайнісіньке змішування білого та червоного сортів. Рожеве вино виготовляють із червоного винограду, проте у цьому випадку шкірка контактує із соком винограду лише протягом певного обмеженого часу. Саме тому вино цього сорту не набуває червоного кольору, залишаючись світло-рожевим, а його смак позбавлений характерної для червоного вина терпкості.

"Вино краще пити тільки під час їжі"

Черговий стереотип, який вже давно потребує перегляду. Не існує якихось чітких правил щодо вживання вина. Ви можете куштувати цей напій як за вечерею із трьох страв, так і без жодної закуски, зручно вмостившись у кріслі після тяжкого робочого дня. Головне - дозволити цьому вишуканому напою проникнути в кожну клітинку вашого тіла, даруючи йому приємний спокій та розслаблення.

"Червоне вино потрібно пити при кімнатній температурі"

Побутує думка, що найбільше смаку та користі від червоного вина можна отримати, куштуючи його при кімнатній температурі. Однак і це лише вигадка дилетантів, яка чомусь міцно вкоренилася в думках людей. Вочевидь цей міф бере свій початок від народних умільців, що виготовляли вина в домашніх умовах з власноруч зібраного винограду та куштували їх, не замислюючись про важливість температури подачі. Насправді ж пити червоне вино найкраще за температури 14-18 градусів Цельсія. Надто висока температура підкреслить його алкогольний смак та не дасть відчути усю багату смакову палітру.  

Висновок

Міфи та хибні судження стосовно вина виникали впродовж тисячоліть існування цього напою. Тож покінчити з усіма ними в одну мить - вкрай складне завдання. Однак сьогодні нам вдалося розвінчати найбільш популярні міфи про вино, що чинять найбільший вплив на сприйняття цього культового напою. Тепер ви можете із задоволенням заглибитися в неосяжний світ смаків та відчуттів, що дарує винна індустрія. У вас попереду огляд найкращих вин світу і України, насолоду від яких вам більше не зіпсують численні стереотипи та упередження.


Переглядів: 224
Поширень: 0