У Вінниці викрили «ботоферму», власники якої працювали з росіянами

У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулись слухання, на яких розглянули клопотання обвинувачення щодо обрання запобіжних заходів для осіб, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 361 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області.

Судом встановлено, що підозрювані придбали спеціалізоване обладнання для несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем і електромереж та зв'язалися з адміністратором російського онлайн-сервісу для налагодження співпраці. Після налаштування обладнання, підозрювані створили і підтримували так звану «ботоферму», яку використовували для отримання матеріальної вигоди та негативного впливу на інформаційний простір.

При обранні запобіжних заходів слідчі судді врахували обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювані можуть здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.

За результатами судових розглядів, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення та застосував до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді: для підозрюваного - тримання під вартою строком на 60 діб з визначенням розміру застави у сумі 908 400, для підозрюваної – нічний домашній арешт.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Наразі тривають слідчі дії.

Довідково:

ч. 5 ст. 361 КК України – Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, що призвели до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, якщо вони заподіяли значну шкоду чи створили небезпеку тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення чи інших тяжких наслідків, вчинені під час дії воєнного стану (караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).



Переглядів: 265
Поширень: 0