У Вінниці відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад: як це було

Сьогодні, 8 листопада, у Вінниці відбулося чергове засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Учасники заходу, серед яких були представники Вінницької міської та обласної рад, Вінницької ОВА, місцеві органи самоврядування, підприємці, урядовці та народні депутати, обговорили питання ветеранської політики та взаємодії з бізнес-середовищем Вінниччини.

Про це інформує Вінницька міська рада.

На початку засідання наголосили на важливості фінансової спроможності громад. 64 % з доходів фізичних осіб в місцевих бюджетах визначені звітом Європейської комісії як одна з підстав початку процедури приєднання України до Європейського Союзу. Збереження реверсної дотації та відсотку податків з доходу фізичних осіб в дохідній частині бюджетів громад необхідне для збереження спроможності муніципалітетів. Задля цього народні депутати подали звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Віцепрем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби щодо збереження у бюджетах сільських, селищних, міських територіальних громад на 2025 рік податків на доходи фізичних осіб у розмірі 64 % та реверсної дотації.

Засідання відкрила перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталія Заболотна. Зі словом виступили голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Війна сформулювала нові виклики для українського суспільства, для громад та держави в цілому. Тут надзвичайно важливо визначити пріоритети. Безперечно, завданням №1 для всіх нас є перемога у війні з російським агресором. Але наряду з цим ми маємо зберегти забезпечення життєдіяльності громад, надання послуг мешканцям та відповідної підтримки ветеранам, їхнім родинам. Ті принципи і пріоритети, які визначені депутатами обласної ради та депутатами місцевих громад, щодо бюджетних цільових фінансових витрат, є надзвичайно актуальними. Один із них – це безпека та оборона, тобто підтримка громадами військових, адже перемога можлива завдяки об’єднанню зусиль», – сказав Вячеслав Соколовий.

Одним з питань порядку денного, який розглянули члени Конгресу, стала екосистема ветеранської політики області. Про провадження ветеранської політики в області зазначила Наталія Заболотна.

«Цими питання опікуються всі рівні влади та місцевого самоврядування, громадянське суспільство. Ветеранська політика розглядається не лише як інструментарій адаптації та відновлення людського потенціалу, а це справді важлива складова для безпеки і оборони нашої держави. Ми розробили наше бачення екосистеми ветеранської політики на Вінниччині, яка заснована на забезпеченні усіх потреб ветерана на шляху повернення до цивільного життя», – зазначила перша заступниця Начальника Вінницької ОВА.

Зокрема, Наталія Заболотна акцентувала на дотримання прав ветеранів війни, їхнього соціального, медичного забезпечення, психологічної та фізичної реабілітації, професійної адаптації. Перша заступниця Голови ОВА наголосила на важливості відкриття ветеранських просторів у територіальних громадах області, роботі мобільних бригад, які допомагають захисникам на місцях, впровадженні єдиного вікна для ветеранів та їхніх родин у ЦНАПах.

Щодо ветеранської політики у Вінницькій МТГ висловився очільник Вінниці Сергій Моргунов.

«Наші основні три пріоритети – безпека та оборона, стійкість, турбота. У тому числі, у контексті турботи – ветеранська політика, якщо ми говоримо про стійкість, то це підтримка бізнесу та енергонезалежності. У галузі роботи з ветеранами, у нас є унікальні напрацювання. У місті працюють три ветеранські простори, з якими ми тісно працюємо. У наступному році ми відкриємо четвертий ветеранський простір. У Вінниці працює поки що єдиний в Україні інститут “Помічник ветерана”, який фінансується повністю з міського бюджету. Фахівці з супроводу надали вже 20 тисяч різних консультативних послуг нашим захисникам», – розповів Сергій Моргунов.

До дискусії про ветеранські простори долучилася очільниця такого закладу у Вінниці Марія Довжик, а також представники місцевих влад області. До діалогу долучився і Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.

«Розбудова інфраструктури для реалізації ветеранської політики є пріоритетним питанням. Дякую за вашу роботу в частині розбудови ветеранських просторів», – сказав Руслан Приходько.

Ще одним питанням, яке поставили на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, стало налагодження діалогу з бізнес-спільнотою. З доповіддю виступила Наталія Заболотна, а до обговорення долучились підприємці області, представники Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки, Міністерства економіки, Державного центру зайнятості. Йшлося про брак кадрів, кваліфіковану профтехнічну освіту, освоєння грантових коштів.



Переглядів: 302
Поширень: 0