Вінниця продовжує працювати над підтримкою та розвитком транспортної інфраструктури. За співпраці з містом-побратимом Карлсруе, у нашому місті наразі розробляють концепцію мобільної трансформації середмістя. ЇЇ ефективність та технічні аспекти стали предметом обговорення на конференції «Мобільність в історичному центрі міста», яка сьогодні розпочалась у Вінниці та триватиме два дні.
Основна увага зосереджується на питаннях мобільності центру міста, доступності громадських перевезень та безпеки руху. У підсумку конференції буде напрацьований план заходів, який поетапно впроваджуватимуть у найближчі три роки.
«На цій конференції зосереджуватимемо увагу на аналізі видів пересування у середмісті. Нам як департаменту транспорту та міської мобільності особливо важлива пріоритизація саме громадського транспорту. Адже через вулицю Соборну проходить понад 13 маршрутів та ще 17 пролягають нею частково. Ці маршрути обслуговують понад 180 одиниць різних видів громадського транспорту. І є дуже важливим забезпечення комфорту та якості перевезень усіма ними, а це звісно чимало аспектів – швидкість, безпека пересування, доступність», – зазначив директор департаменту транспорту та міської мобільності Андрій Сорокін.
Проєкт стартував на початку травня, тоді й відбулися перші зустрічі з іноземними партнерами. А вже у вересні для вивчення транспортних потреб вінничан запустили соціологічне дослідження. Його результати, презентували на конференції.
«Опитування підсвітило низку проблематик. Передусім за п’ять років, що минули від останнього подібного дослідження, у Вінниці значно зросла кількість автомобілів. Відтак наш проєкт спрямований на те, щоб віднайти баланс та створити належні умови для зростання попиту на муніципальні перевезення», – розповів директор Агенції просторового розвитку Назар Коваленко.
Як зазначив голова транспортного підрозділу Карлсруе Ульріх Вагнер, у цьому напрямі його місто працює давно і має доволі успішні кейси, якими готове ділитися.
«Ми працюємо над забезпеченням оптимального трафіку та взаємозв’язку між міським та регіональним транспортом. А також сповідуємо екологічний альянс, тобто активно працюємо над проєктами захисту навколишнього середовища», – підкреслив він.
Програма конференції розрахована на два дні та включає низку презентацій, панельну дискусію, груповий нетворкінг.
«Основна візія полягає у тому, щоб напрацювати інструменти як це зробити шляхом технічних рішень, можливих перегрупувань зупинок громадського транспорту, перерозподілу потоків тощо, але основна робота буде напевно стосуватися перехресть, тому що і авто, і громадський транспорт зупиняються тут найдовше. Наразі підключені експерти як з України, так і з Німеччини. Нам важливо віднайти правильні рішення, щоб на вулицях було комфортно всім – пішоходам, велосипедистам, користувачам громадського транспорту та автомобілістам», – зауважив проєктний менеджер Агенції просторового розвитку Сергій Яківчук.
Сьогодні під час конференції учасники долучилися до оглядової екскурсії вулицею Соборною, обговорили напрацювання з просторового розвитку, головні виклики та завдання щодо покращення мобільності в центральній частині міста. Важливою складовою події цього дня став і благодійний аукціон від Волонтерської ініціативи «Швейна рота Вінниці», у перебігу якого збирали кошти на підтримку наших Захисників та Захисниць.
Джерело: ВМР