91% вінничан задоволені послугами громадського транспорту – результати опитування

Протягом вересня-жовтня спеціалісти компанії Info Sapiens вивчали транспортні потреби вінничан під час пересування містом. Дослідження організували фахівці Агенції просторового розвитку у тісній співпраці із фахівцями з Карлсруе. Це був аналітичний етап та перший крок до поліпшення мобільності у центрі Вінниці.

За два місяці у форматі телефонного опитування дізнались думку понад тисячі респондентів віком від 14 років.

Так, 82% опитаних мешканців громади запевнили, що обирають для пересування містом саме громадський транспорт. 91% з тих хто користується громадським транспортом, задоволені послугами таких перевезень.

Збільшилась і кількість пасажирів, які розраховуються за проїзд муніципальною карткою.

Також інтерв’юери з’ясували: у місті за останні роки чи не вдвічі зросла кількість користувачів приватними авто. Побільшало машин і у домогосподарствах: на одну сім’ю мають кілька і користуються ними одночасно. На 1 тисячу людей – 291 авто. Спеціалісти Агенції припускають: це може бути пов'язано з загальним ефектом від повномасштабного вторгнення, бо в перший період наявність авто напряму впливала на можливість швидко евакуюватись.

А це немалий тиск на транспортну інфраструктуру, зазначає директор департаменту транспорту та міської мобільності міської ради Андрій Сорокін.

Разом із цим, в нашій громаді побільшало власників велосипедів, які користуються ними, як транспортом для пересування у справах.

«Результати опитування, які ми маємо на руках, допоможуть якісно втілити проєкт «Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі м. Вінниця/Україна» в життя. Він передбачає зменшення транзитного руху приватних авто через вул. Соборну, збільшення швидкості громадського транспорту, упорядкування паркування, підвищення безпеки руху громадського транспорту, пішоходів та велосипедистів», - каже Андрій Сорокін.

А ще під час опитування дізнались про те, що жінки частіше користуються трамваями, тролейбусами та автобусами, ніж чоловіки. У віковому розрізі найбільш активними користувачами громадського транспорту є підлітки 14-15 років та люди 56+.

Джерело: ВМР



Переглядів: 301
Поширень: 0