Бажання навчитися керувати власним автомобілем призводить до того, що майбутні водії вирішуються записатися в автошколу. Але щоб стати хорошим і впевненим у собі водієм, належить вивчити всі правила дорожнього руху (ПДР). Це один з найскладніших етапів у процесі проходження першої теоретичної частини автокурсів. Тому багато студентів автошколи починають шукати всілякі лайфхаки, за допомогою яких вдасться швидше запам'ятати всю інформацію та засвоїти наданий матеріал.
Важливо пам'ятати, що ПДР – основа водіння. Навіть за наявності навичок водіння авто неможливо отримати посвідчення водія з відкритою категорією без знання теорії.
Ефективні схеми навчання
Процес навчання у кожній автошколі можна розділити на два основні етапи – вивчення теорії та проходження практики. Студенти розпочинають навчання з вивчення теорії, у процесі проходження якої належить вивчити актуальні ПДР. Перевірка знань та вивчених правил здійснюється під час складання іспиту в СЦ МВС.
Саме іспиту бояться практично всі студенти, які можуть припуститися помилок при відповідях на 20 питань у білетах. Тому важливо зрозуміти, з чого та як саме починати вчити ПДР?
Сьогодні відомо безліч методів та способів найбільш ефективного вивчення ПДР – всілякі програми, відео, картинки, схеми, інтерактивні картки та навіть цікаві ігри. З їхньою допомогою можна розглянути різні ситуації на дорозі на яскравих прикладах, розбираючи кожен випадок.
Не менш ефективним називають також й варіант вивчення ПДР у вигляді тестів з питаннями, які будуть запропоновані майбутнім водіям під час складання іспиту з теорії. В результаті онлайн навчання можна проходити подібні тести необмежену кількість разів, розглядаючи правильні відповіді з детальними поясненнями.
Як запам'ятати всі дорожні знаки
Існує величезна кількість всіляких дорожніх знаків, із запам'ятовуванням яких у студентів часто виникають проблеми. При першому знайомстві з такими знаками студенти автошколи губляться, тому варто врахувати кілька простих правил:
- Необхідно вивчати всі знаки поступово, а для максимальної зручності рекомендується розділити їх на певні групи – вивчайте кожну групу окремо. Наприклад, знаки, що забороняють, попереджувальні та інші.
- Використовуйте асоціацію, проводьте аналогії. Деякі знаки, які не вдається запам'ятати, можна порівнювати з різними ситуаціями, об'єктами та подіями. Наприклад, знак «Небезпечний поворот» нагадує звивисту дорогу в горах, в іншій місцевості.
- Застосовуйте менімонічні прийоми. Це можуть бути різні абревіатури, фрази, які допомагатимуть студенту запам'ятовувати певні знаки.
- Постійна практика. Важливо не тільки вчити знаки з книжок і картинок, але й повторювати їх значення на практиці. Наприклад, під час прогулянки або поїздки містом звертайте увагу на всі дорожні знаки, які будуть зустрічатися – промовляйте їх значення.
Все це допоможе студенту запам'ятати необхідну інформацію та підготуватися до запланованих іспитів.