У 2024 році Подільський шлях Святого Якова (Camino Podolico) подолав 301 паломник-пілігрим.
Про це повідомляє Вінницька облрада.
«Паломники і туристи були з усіх регіонів України, крім Луганської області та Криму. Приїздили також з Латвії і Аргентини, по 1 туристу. Найактивніші пілігрими були з Київської (136), Вінницької (43), Львівської (42), Дніпропетровської (27) і Хмельницької (12) областей, – інформують організатори проєкту. – 258 пілігримів здолали Camino Podolico пішки, 80 – на велосипеді. Серед них – 242 жінки і 96 чоловіків»
На усьому Подільському шляху Святого Якова, що проліг на Вінниччині та Хмельниччині, встановлені сонячні мушлі – знак, за яким Шлях Святого Якова впізнають у світі.
Перша керамічна плита-мушля була встановлена у Вінниці на стартовій точці маршруту – костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської.
Нині сонячні мушлі встановлені на таких локаціях: Гнівань – костел св. Йосипа; Браїлів – костел Ісуса Назарянського; Жмеринка – костел св. Олексія; Бар – костел св. Анни; Зіньків – Музей історії села Зіньків; Маліївці – Малієвецький історико-культурний музей; Дунаївці – костел св. Михайла Архангела; Кам'янець-Подільський – костел св. Апостолів Петра та Павла; Панівці – храм св. Якова. Усі 11 плит виготовили в гончарному артпросторі «Етно Чари» (Вінниця) за грантові кошти Ради Європи та Європейської Комісії.
Протяжність маршруту Camino Podolico – 255 кілометрів. Його можна пройти за 12-14 днів. Сезон проходження сamino триває з 25 квітня по 25 жовтня.
Старт наступного сезону планується так само, як в цьогоріч – 25 квітня. До того часу наявність нічлігу і проставлення відміток по всьому маршруту не гарантують.