«Діти – у серці громади»: у Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей

«Діяти заради дітей. Діяти разом з дітьми» — це слоган цьогорічного форуму, організованого службою у справах дітей з нагоди Дня спільних дій в інтересах дітей. Захід під назвою «Діти – у серці громади» відбувся 21 листопада і зібрав представників департаментів міської ради, громадських організацій та інших органів влади. У рамках форуму обговорювали важливість захисту прав дітей у громадах та зусилля, що докладаються для їх реалізації.

Про це інформує Вінницька міська рада.

«Діти завжди у серці кожного з нас та у серці нашої громади в цілому. Попри нелегкий час, який випав на долю нашим діткам, ми, дорослі, намагаємося зробити все, щоб маленькі українці вплив війни відчували якомога менше. Хочу подякувати усім службам, установам та організаціям, які долучаються до цієї роботи: як під час різних заходів, так і протягом буденного життя, у шкільних та позашкільних колективах, у клубах за місцем проживання, у центрах первинної медико-санітарної допомоги, у спортивних закладах. На жаль, є і родини, які перебувають у складних життєвих обставинах. Ми намагаємося їх підтримувати та допомагаємо вийти з кризових ситуацій. Робити кроки назустріч дитині, щоб вони навіть в умовах війни мали дитинство, – це наше покликання та обов’язок», – такими словами розпочала Форум заступниця міського голови Галина Якубович.

Про безпеку дітей під час навчального процесу у закладах освіти розповіла директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко. Вона повідомила, що у Вінницькій громаді працює 63 заклади дошкільної освіти, де виховують понад 17 тисяч маленьких вінничан. 719 дітей – з категорії внутрішньо переміщених осіб.

Усі діти шкільного віку охоплені навчальним процесом, незалежно від того чи вони перебувають в Україні, чи закордоном. Ті школярі, які живуть поза межами України, продовжують навчатися в наших ліцеях та гімназіях онлайн. Загалом у громаді нараховується 55 закладів загальної середньої освіти.

«Попри все, діти мають бути забезпечені всім необхідним для повноцінного життя та отримання якісної освіти. Наше завдання – створення безпечного освітнього середовища. Наразі завершили будівництво шістьох протирадіаційних укриттів на території ліцеїв міста, які вже використовують для учнів та педагогів. У більшості закладів дошкільної та загальної середньої освіти є найпростіші укриття, інші – використовують укриття інших суб’єктів господарювання, які розташовуються поруч. Триває ремонт підвального приміщення та адаптації його у найпростіше укриття в ЗДО №5. Продовжується будівництво чотирьох протирадіаційних укриттів для садочків, для ПРУ ще двох садочків розробляють проєктно-кошторисну документацію», – повідомила Оксана Яценко.

На важливості спортивного виховання дітей наголосив голова комітету по фізичній культурі і спорту ВМР Сергій Краєвський. У громаді працюють 7 міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл з 29 видами спорту. Окрім того, дітей тренують у гуртках і секціях в закладах освіти. Свої сили юні спортсмени випробовують на різних змагань міського рівня, які організовує комітет по фізичній культурі і спорту, а також на обласних, всеукраїнських, міжнародних чемпіонатах.

Досвідом роботи в напрямі соціального захисту дітей поділилася директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

«Діти – це наше сьогодення та майбутнє, тому соціальні структури міста та департамент соціальної політики працюють, щоб надавати увагу та турботу маленьким мешканцям громади та їхнім родинам. Ми нараховуємо адресні державні допомоги малозахищеним категоріям громадян з дітьми, запроваджуємо муніципальні пільги та компенсації для турботи про дітей. Серед таких – допомога багатодітним, малозабезпеченим сім’ям з дітьми, діткам з інвалідністю, родинам ВПО. Окремо слід згадати про дітей полеглих, безвісти зниклих Захисників і Захисниць. Для їхньої підтримки запроваджені матеріальна допомога на оздоровлення, кошти для сімей полеглих оборонців, в яких діти йдуть до 1-го класу, матеріальна допомога до Дня Святого Миколая. Загалом у громаді існує майже 30 видів соціальних допомог, які ми нараховуємо тим, хто цього потребує», – розповіла Валентина Войткова.

Самореалізація дітей, молоді, підлітків, організація їх дозвілля, активне їх залучення до суспільного життя Вінницької громади – це робота відділу молодіжної політики міської ради. Його начальниця, Юлія Мончак, розповіла про патріотичне виховання дітей громади, їхню участь у різних заходах, благодійну діяльність та допомогу ЗСУ, а також навчання та дозвілля у VinSmart Центрах. Її слова доповнила голова Вінницької молодіжної ради Марія Маєвська.

Окрім департаментів та підрозділів міської ради, які безпосередньо дотичні до охорони дитинства, опікуються дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах й інші виконавчі органи влади. Таку ініціативу запровадили 2008 році, коли за кожним департаментом закріпили для супроводу родину у складних ситуаціях. Про свою роботу з такими сім’ями та дітьми розповіли директорка департаменту кадрової політики Тетяна Ласкавчук та директорка департаменту адміністративних послуг Ірина Копчук.

Про роботу Вінницького міського центру соціальних служб та його відповідних відділів зазначила директорка закладу Наталія Добровольська. Фахівці центру безпосередньо ведуть роботу із багатодітними родинами, тими, хто опинився у складних життєвих обставинах, сім’ями опікунів та піклувальників та іншими. Також заклад проводить роботу щодо боротьби з домашнім насильством, свідком чи постраждалим від якого можуть бути і діти.

Серед інших спікерів були: супервайзер Центру соціального супроводу благодійного фонду «Слов’янське серце» Діна Заруцька, голова громадської організації «Кризовий центр «Ми поруч» Юлія Дякун, а про умови, які створює держава для захисту дітей, повідомила начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Наталія Квят.

Кожен із спікерів мав шматочок пазла символічного Серця громади, яке складають діти. Після свого виступу спікери прикріпляли частинку пазла, щоб у кінці створити єдине, цілісне зображення серця.

Наостанок виступила начальниця служби у справах дітей ВМР Людмила Шафранська.

«Жодна громада у своїй основі не може існувати без основи, якою є діти. На жаль, війна спричиняє збільшення кількості дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З’явилася і нова категорія – діти, постраждалі внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. У нашій громаді таких дітей у нас майже 800. Зареєстровані й більш як 10 тисяч дітей з сімей ВПО, які благополучно вливаються у нашу громаду й отримують ті самі послуги, що й вінничани. У громаді також функціонують сім’я патронатного вихователя та дитячий будинок сімейного типу. Що важливо: загалом 95 % дітей нашої громади з категорії сиріт та позбавлених батьківського піклування перебувають у сімейних формах виховання», – підсумувала Людмила Шафранська.

На завершення форуму відзначили кращих працівників закладів та організацій Вінницької міської територіальної громади, які забезпечують захист прав та інтересів дітей.



Переглядів: 259
Поширень: 0