Як донатити для ЗСУ, аби не стати жертвою шахраїв: поради від правоохоронців

У соціальних мережах існує багато груп, які збирають кошти на благодійність. Однак, на жаль, шахраї можуть скористатися нашим бажанням допомогти для власної вигоди. Тому правоохоронці Вінницької області підготували рекомендації, як уникнути такого шахрайства.

  • Перевіряйте джерело

Завжди перевіряйте назву та сайт організації, що збирає гроші. Чи є новини про попередню діяльність цієї організації? Чи можна знайти дані про неї в офіційних реєстрах? Якщо звернення про допомогу розповсюдила приватна особа, запитайте себе: чи знаєте ви цю людину особисто, чи можна їй довіряти?

  • Перевіряйте дані

Шахраї часто копіюють інформацію з інших благодійних сайтів, змінюючи лише ім'я, діагноз чи проблему, на вирішення якої потрібні гроші, та банківські реквізити отримувача. Тому загугліть текст звернення про допомогу, щоб перевірити його справжність.

  • Отримайте докази

Спробуйте зібрати достатньо інформації, яка б підтверджувала існування проблеми, на вирішення якої збирають кошти. Наприклад, попросіть документи та докази того, що людина дійсно хворіє та потребує підтримки. Перевірте актуальність наданої інформації.

  • Переконайтеся в прозорості

Дізнайтеся чи надає організація або приватна особа фінансовий звіт про те, скільки коштів було зібрано і як були витрачені ці гроші.

Якщо ви хочете допомогти, але не маєте часу та можливості розбиратися з кожним окремим випадком, надсилайте пожертви у великі та відомі благодійні фонди - тоді ваші гроші знайдуть того, кому вони потрібні найбільше.

Джерело: ВМР.



Переглядів: 87
Поширень: 0