Як у Вінниці допомагають дітям, постраждалим від домашнього насильства

Дитина, яка стає свідком конфліктів, постійних сварок або фізичної агресії між батьками, вважається постраждалою від домашнього насильства. Це підтверджують у службі у справах дітей Вінницької міської ради. Таких дітей ставлять на облік, з ними працюють психологи, а фахівці допомагають сім’ям вирішити складні життєві обставини.

Серед тих, кому допомогла служба, – 18-річна вінничанка Катя. Дівчина потерпала від домашнього насильства майже все життя. Спочатку вона жила з батьком та молодшими братами і сестрами, поки мама працювала за кордоном. У сім’ї виникали постійні сварки, які переросли у погрози та фізичну агресію. Коли Катя переїхала до матері, ситуація не покращилася. Мати не лише не захищала доньку від психологічного тиску вітчима, але й сама ставала джерелом знущань.

На допомогу дівчині прийшли хрещена та тітка. Саме тітка звернулася до поліції та соціальних служб. Завдяки їхній роботі Катя отримала психологічну підтримку й змогла почати нове життя.

«Пів року я ходила до психолога. Спеціаліст допоміг мені зрозуміти, що я не винна в тому, що сталося. Можливо, мама була незадоволена своїм життям, тому зривалася на мені. Я намагалася з мамою поговорити, навіть підтримати її. Я була поряд, попри її стан. Проте спільну мову з мамою та вітчимом знайти так і не вдавалося. Одного разу, поки мами не було вдома, вітчим вигнав мене з дому. Це була зима, вечір, наближалося до комендантської години. Мені нікуди було йти, я звернулася до хрещеної мами. А вона вже зв’язалася з представниками влади. Так я познайомилась із фахівцями служби у справах дітей та центру соціальних служб», – розповідає Катя.

У 2023 році на обліку служби у справах дітей перебуває 36 постраждалих від насильства дітей, із них 33 – жертви домашнього насильства. Найбільше випадків пов’язано з психологічним насильством.

Фахівці наголошують: навіть якщо дитина не зазнає прямої агресії, вона страждає від постійних конфліктів у сім’ї. Це негативно впливає на її психологічний стан і майбутнє. 

Щорічна акція «16 днів проти насильства», яка триватиме з 25 листопада до 10 грудня, покликана нагадати суспільству про важливість створення безпечного середовища для кожної людини, особливо для дітей.

Джерело: ВМР



Переглядів: 254
Поширень: 0