Як у Вінницькій громаді підтримують розвиток бізнесу – розповідає мер Сергій Моргунов

В умовах війни стабільна робота бізнесу відіграє ключову роль у відновленні та зміцненні економіки. Це і створення нових робочих місць для людей, і розвиток конкурентоспроможності, і надходження податків до бюджету, що дозволяє розвивати інфраструктуру і підтримувати Сили оборони.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про те, як наша громада приймає релоковані підприємства, які програми підтримки бізнесу впровадило місто та про їх результати, а також про розвиток інвестиційного потенціалу

«Ми застосували низку програм підтримки для малого, середнього та великого бізнесу, а також впровадили фінансові інструменти допомоги для сільськогосподарських підприємств, які працюють на приєднаних територіях», – сказав Сергій Моргунов.

Йдеться про:

  • Часткову компенсацію відсотків за залученими кредитами;
  • Часткову компенсацію роботодавцям витрат на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • Часткову компенсацію витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

Крім того, у Вінниці діє також ваучерна підтримка коштом бюджету громади, якою можуть скористатися мікро-, малий і середній бізнес та ще низка інструментів підтримки, присвячена розвитку бджільництва та овочівництва на базі громади.

Також з початку повномасштабного вторгнення до Вінниці з інших регіонів перемістилися вже 391 компанія. Лише за 10 місяців поточного року релокований бізнес наповнив бюджет громади на 46,7 млн грн та створив понад 1800 робочих місць. 

Сергій Моргунов наголосив на важливості грантової підтримки міжнародних партнерів. Як один з успішних прикладів співпраці він згадав інноваційно-технологічний центр “Кристал”. Проєкт реалізується за грантами GIZ і ПРООН у розмірі 1,03 млн доларів США на умовах співфінансування.  Таку ж суму виділив міський бюджет.

Центр стане осередком креативної економіки Вінницького регіону, де розвиватимуться стартапи, наука й новітні технології. Після запуску тут створять близько 1000 робочих місць. Міський голова зазначив, що ведуться переговори щодо співфінансування другої черги проєкту, що дозволить масштабувати його економічний вплив.

Підсилює інвестиційний потенціал нашої громади й розвиток індустріальних парків. У Вінниці їх є чотири. На розвиток цих майданчиків Вінниця спрямовує кошти ще з 2016 року – зокрема на будівництво доріг та інженерних мереж. Цьогоріч вдалося залучити фінансову підтримку держави.

Окрім цього, у Вінниці наразі створюють п’ятий індустріальний парк на базі колишнього лампового заводу, який забезпечить близько тисячі нових робочих місць. Це продовження успішної історії індустріальних парків у місті, адже саме Вінниця стала першою в Україні, де такі парки почали активно функціонувати. Першими резидентами стала група компаній UBC GreenCool, яка зараз розширює своє виробництво.

На території парку “ВінІндастрі” одночасно будують три нові заводи і цього року держава виділила 96 млн грн на розвиток його інфраструктури. Інший індустріальний парк, “Юпаркс”, що спеціалізується на глибокій переробці сільськогосподарської продукції, теж отримав 116 млн грн державних коштів для вдосконалення внутрішньої інфраструктури.

Міська громада також активно долучається до фінансування, спрямовуючи бюджетні кошти на розвиток цих парків, що значно підвищує їх інвестиційну привабливість для бізнесу.

Джерело: ВМР



Переглядів: 94
Поширень: 0