У Вінниці відбулось засідання 51 сесії міської ради: основні рішення

Сьогодні, 29 листопада, відбулося засідання 51-ї сесії Вінницької міської ради. Депутати обговорили 62 питання порядку денного та прийняли рішення, спрямовані на зміцнення громади та підтримку оборонців, зосередивши увагу на ключових пріоритетах: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».

Про це інформує Вінницька міська рада.

Зміни до бюджету-2024: безпека та оборона, стійкість, турбота

На пріоритет №1 – підтримку Збройних Сил України та зміцнення безпекових заходів у громаді команда Вінницької міської ради спрямувала 93,6 млн грн. Також цим рішенням передбачено виділення додаткових коштів на цивільний захист, забезпечення сталої роботи підприємств критичної інфраструктури, закладів освіти та охорони здоров’я, допомогу вразливим верствам населення.

«Якщо ми говоримо про "Безпеку та оборону", то це передусім підтримка наших військових підрозділів, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Наразі більш як 93 млн грн направляємо саме на ключовий пріоритет. У цьому рішенні 9 військових частин ми підтримуємо або закупівлею відповідного обладнання, а як правило це дрони, автомобілі, або передаємо субвенцію відповідно на те, що ми не можемо придбати в межах чинного законодавства, але необхідне військовим досить швидко. Ті ж РЕБи, паливозаправники, спецтехніка тощо».

Також він додав, що Вінниця вже направила безпосередньо на потреби безпеки та оборони понад 1 млрд грн. А це більше, ніж закладалося при формуванні бюджету і наразі є підстави говорити, що на закінчення фінансового року ця цифра ще збільшиться.

В межах пріоритету «стійкість» депутати приділили також питанням забезпечення стабільності роботи критичної інфраструктури.

Для цього з бюджету громади спрямовують 64 млн грн транспортній компанії та ще 20 млн грн – Водоканалу. Обидва підприємства потребують додаткового фінансування через економічно необґрунтовані тарифи, зазначив Вінницький міський голова.

Передбачили збільшення видатків і за пріоритетом «турбота», основним завданням якого є підтримка ветеранів, сімей загиблих чи безвісти зниклих Захисників та Захисниць, а також вразливих верств населення.

«Збільшуємо фінансування на компенсації за придбання джерел безперебійного живлення для малозахищених верств населення – виділяємо на це додатково 1,5 млн грн. Ще понад 500 тисяч передбачили на надання щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих та безвісти зниклих Захисників і Захисниць України», – додав Сергій Моргунов.

Новий вид допомоги для військових, які понад 30 днів лікуються на стаціонарі

На засіданні сесії міської ради ухвалили рішення про зміни до «Програми підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників та Захисниць України на 2023-2026 роки». Зокрема, впроваджують можливість отримати матеріальну допомогу оборонцям з пораненнями, які перебувають на стаціонарному лікуванні понад місяць. Сума допомоги на одну особу складає 10 тисяч гривень.

«Пріоритет “Турбота”. Запроваджуємо новий вид допомоги на підтримку військовослужбовців, які, отримавши поранення, знаходилися на стаціонарному лікуванні понад 30 днів. Виділяємо одноразову грошову допомогу у розмірі 10 тисяч гривень. Крім того, підтримуємо “Простір ветеранів та їхніх сімей” громадської організації “Полум’я надії”. Вони відкрилися у серпні та досить активно працюють. Так само з фінансової точки зору підтримуємо наш Ветеранський простір», – сказав міський голова Сергій Моргунов.

У Вінниці розміститься дитбудинок сімейного типу з Вугледару

Для його потреб у комунальну власність придбають житло коштом державної субвенції, виділеної на відповідні цілі. В новому будинку житиме подружжя Дмитра та Анжели Пшеборських, які виховують 6 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Вони переїхали у Вінницю з Донеччини з початку повномасштабного вторгнення.

5-й індустріальний парк: друге життя для колишнього лампового заводу

Депутати проголосували за створення п’ятого індустріального парку у Вінниці на базі колишнього лампового заводу «Інтеграл».

За словами Сергія Моргунова, цей він стане одним із перших браунфілдів в Україні. Інвестор планує збудувати підприємство, де працевлаштує 930 людей.

«Проєкт передбачає відновлення промислової території, її реновацію та подальший розвиток переробки продукції з залученням інноваційних технологій. Це водночас сприятиме розвитку всього мікрорайону Тяжилів, адже поява промислового об'єкта активізує й супутню інфраструктуру та сервіси поруч. Продовжуємо створювати умови для розвитку економіки. Від цього залежить наша стійкість», – сказав він.

13 випускників шкіл візьмуть участь в освітньому проєкті Києво-Могилянської академії

Як розповів Сергій Моргунов, співпраця Вінницької громади із Києво-Могилянською академією дала можливість 13 дітям з Вінниці пройти освітні курси на базі цього вишу, а заразом – підготуватися до НМТ. Це діти військових, ветеранів та ВПО.

Депутати міської ради схвалили рішення виділити з бюджету громади кошти на проїзд до Києва та в зворотному напрямку, а також на проживання та харчування для дітей-учасників освітнього проєкту.

«Я вважаю, що треба підтримати саме таку ініціативу, оскільки маємо турбуватись про дітей наших Захисників», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

У Вінниці створять третій Інклюзивно-ресурсний центр

Він призначений для дітей з особливими освітніми потребами, аби вони мали ще більше можливостей для соціалізації, розвитку та навчання.

За словами Сергія Моргунова, створення таких просторів доступності та безбар’єрності – це послідовний розвиток інклюзивного середовища, над яким громада працює майже десять років.

«Цим рішенням ми продовжуємо розширювати рівний доступ до освіти для дітей з особливими потребами. Він буде розміщений на вулиці Привокзальній в приміщенні нового муніципального будинку», – повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Наразі у громаді працюють ще два аналогічних інклюзивно-ресурсних центри для дітей, який сприяє здобуттю дошкільної та загальної середньої освіти.

7 нових центрів військово-патріотичного виховання

Така ініціатива спрямована на формування у молоді національної та громадянської ідентичності, громадянської стійкості та оборонної свідомості, готовності до захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Нові центри, де викладатимуть предмет «Захист України», з’являться на базі 4 шкіл та 3 ПТНЗ. Зі школярами та учнями професійно-технічних училищ будуть працювати українські ветерани. Вони навчатимуть дітей основам тактичної медицини, бойової підготовки, управління дронами, а також стрільбі в спеціально обладнаних тирах.

«Цей проєкт реалізується коштом міського і державного бюджетів. Відповідні приміщення вже підготовлені, зараз триває закупівля необхідного обладнання. Сподіваємося, уроки будуть цікавими для юних вінничан», – сказав Сергій Моргунов.



Переглядів: 269
Поширень: 0