Вінниця поділилася досвідом у сфері енергоефективності на важливій конференції

Наприкінці листопада відбулася конференція на тему «Енергоефективність в українських громадах: виклики сьогодення та нові можливості», яка була присвячена обговоренню досягнень та уроків проєкту ГЕФ/ПРООН, а також новим перспективам у галузі енергоефективності для українських громад. У заході взяли участь представники різних громад, зокрема фахівці департаменту відновлення та розвитку та департаменту міського господарства ВМР.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

В межах заходу обговорювали різні питання, серед яких:

  • Енергосервіс: дерегуляція, досвід і законодавчі перспективи.
  • Фінансування енергоефективності в Україні: реалії та майбутнє.
  • Енергоменеджмент як організаційний інструмент реагування на виклики енергетичної стійкості громад.

Як зазначила начальниця відділу енергоменеджменту департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Вікторія Яворовенко, для нашої громади питання впровадження енергоефективних рішень залишається актуальним і триває протягом багатьох років. Тож участь у конференції дала можливість поділитися власними напрацюваннями та досвідом в цьому напрямі, а також дізнатися про кращі практики від колег.

«Вінниця вже понад десятиліття активно впроваджує заходи з енергоефективності й в частині модернізації систем теплопостачання, і в контексті утеплення комунальних закладів освіти, охорони здоров’я, зокрема активно популяризуємо тему відновлюваних джерел енергії, головною перевагою яких є автономність та невичерпність. Власне, для того, щоб стимулювати бізнес та житловий сектор переходити на “зелену” енергію, Вінницька міська рада створила низку фінансових інструментів підтримки. До прикладу, зараз загальна пікова потужність сонячних електростанцій, які генерують електроенергію у Вінниці складає 16,55 МВт. Це хороший результат і ми готові продовжувати розвивати цей напрям надалі, – розповідає Вікторія Яворовенко. – Варто також додати, що цьогоріч Вінниця стала першим містом в Україні, де відкрився Офіс декарбонізації та енергоефективності в межах програми Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Цей майданчик створений для розробки та підтримки проєктів, які відповідають цілям Зеленого курсу, зокрема у сфері безвуглецевої економіки, залученні “зелених” інвестицій тощо».

Під час конференції організатори передали подяку Вінницькій міській раді за значний внесок у розвиток енергоефективності та зеленого переходу України.

Довідково: Це фінальна конференція проєкту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», що фінансується Глобальним екологічним фондом та виконується Програмою розвитку ООН.



Переглядів: 239
Поширень: 0